Vietne ziņo, ka Google strādā pie projekta ar nosaukumu Dragonfly, un meklētājs Ķīnā neuzrādīšot rezultātus tādiem terminiem, kā, piemēram, "cilvēktiesības" un "reliģija".
Atsaucoties uz konfidenciālu kompānijas iekšējo saraksti, The Intercept ziņo, ka projekts uzsākts 2017. gada pavasarī un "uzņēmis apgriezienus" decembrī pēc tam, kad Google izpilddirektors Sundars Pičajs ticies ar Ķīnas valdības pārstāvjiem.
Pičajs jau 2016. gadā neslēpa savas ambīcijas, norādot, ka "Google ir paredzēta visiem. Mēs gribam būt arī Ķīnas tirgū un sniegt pakalpojumus Ķīnas patērētājiem", taču tas, visticamāk, nozīmē arī pakļaušanos striktajiem Ķīnas cenzūras nosacījumiem.
Gan ziņu aģentūra Reuters, gan aģentūra AFP norādījusi, ka dažādi nesaistīti avoti tām apstiprinājuši šo ziņu patiesumu.
Google pārstāvji par šo runā izvairīgi un norāda, ka "Ķīnas tirgū piedāvājam vairākas mobilās lietotnes, piemēram, Google Translate (tiešsaistes tulkošanas serviss) un Files Go [..], bet nekomentēsim spekulācijas par mūsu nākotnes plāniem."
Ziņas kā nepatiesas noraidījis Ķīnas valdības kontrolētais laikraksts Securities Daily, tikmēr cilvēktiesību aizstāvības organizācija Amnesty International norādījusi, ka "tā būs skumja diena interneta brīvībai, ja Google pieņems Ķīnas cenzūras nosacījumus apmaiņā pret piekļuvi tirgum".
nezināšana ir idiotu spēks