Ziņojumā Amnesty International norāda, ka "12 no 28 ES dalībvalstīm joprojām ir starp Ēģiptes galvenajiem bruņojuma un policijas ekipējuma piegādātājiem".
Organizācija norādīja, ka tas ir pretrunā ar ES noteikto bruņojuma piegāžu apturēšanu pēc tam, kad 2013.gada augustā Ēģiptē tika nogalināti vairāki simti protestētāju.
"2014.gadā vien ES autorizēja 290 licences militārā aprīkojuma [eksportam] uz Ēģipti vairāk nekā sešu miljardu eiro vērtībā," pausts ziņojumā.
ES dalībvalstis uz Ēģipti eksportējušas dažāda veida ieročus un munīciju, bruņutransportierus, militāros helikopterus, smagos ieročus un izlūkošanas tehnoloģijas.
"ES ir nekavējoties jāievieš embargo uz visu veidu bruņojuma un aprīkojuma pārvedumiem, ko Ēģipte izmanto, lai pastrādātu nopietnus cilvēktiesību pārkāpumus," paziņoja Amnesty International bruņojuma kontroles un cilvēktiesību vadītājs.
Ēģiptes valdība noraidīja organizācijas ziņojumā teikto. Ārlietu ministrs Samehs Šukri pauda, ka Amnesty International ir ieradums nākt klajā ar "pārspīlētām apsūdzībām".
"Esmu pārliecināts, ka viss Ēģiptei piegādātais aprīkojums ir palīdzējis stiprināt stabilitāti un cīnīties pret teroristu draudiem," viņš paziņoja preses konferencē.
Amnesty International uzsvēra, ka cilvēktiesību situācija Ēģiptē pasliktinās.
"Pārmērīga spēka lietošana, patvaļīgas masu aizturēšanas, spīdzināšana un piespiedu pazušanas kļuvušas par drošības spēku "modus operandi"," sacīja Amnesty International Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas programmas direktora vietniece Magdalēna Mugrabi.
"ES valstis, piegādājot bruņojumu un policijas ekipējumu Ēģiptes spēkiem, kas masveidīgi īsteno piespiedu pazušanas, spīdzināšanu un patvaļīgas aizturēšanas, rīkojas neapdomīgi un riskē tikt iesaistītas šajos nopietnajos pārkāpumos," viņa piebilda.
Attiecīgo aprīkojumu Ēģiptei esot piegādājusi Bulgārija, Čehija, Francija, Itālija, Kipra, Lielbritānija, Polija, Rumānija, Slovākija, Spānija, Ungārija un Vācija.
Dažādas starptautiskās organizācijas apsūdzējušas Ēģiptes prezidentu Abdelfatahu as Sisi aizvien autoritārākā valdīšanā.