Pirmdien NASA paziņoja, ka Voyager 2 zonde ielidojusi kosmosa apgabalā, kur to nu bombardē lielas enerģijas daļiņas, kuru izcelsme ir aiz Saules sistēmas robežām. Tieši tā NASA secināja, ka Voyager 2 zonde atstājusi heliosfēru.
Latvijas Universitātes izdevums Zvaigžņotā Debess rakstījis, ka Voyager 2 zondei "vēl darbojas instruments ar nosaukumu plazmas spektrometrs. Tas var izmērīt Saules vēja ātrumu, blīvumu un temperatūru uz heliosfēras robežas."
NASA astrofiziķe Džordžija Denolfo, paziņojot par Voyager 2 vēsturisko sasniegumu, atzina, ka līdz šim "mēs varējām skatīties uz galaktiku caur mūsu heliosfēras aizmigloto "lēcu", bet nu varam spert soli tālāk."
"Visi esam priecīgi, ka Voyager misijas zondes spējušas darboties tik ilgi, lai sasniegtu šo robežšķirtni," izdevums The Verge citē Voyager programmas projektu menedžeri Sūzenu Dodu. "Šo brīdi gaidījām visi. Nu ar nepacietību gaidām, ko varēsim iemācīties no tā, ko zonde "redzēs" ārpus heliopauzes."
Vēl bez vesela arsenāla ar mērierīcēm abas zondes līdzi nes arī informāciju par dzīvi uz Zemes laika posmā līdz 1977. gadam, tostarp skaņu ierakstus un attēlus - gadījumam, ja zonde jebkad nonāk citu saprātīgu būtņu rīcībā.
Jāatgādina - kaut abas Voyager zondes nu atrodas starpzvaigžņu telpā, tās aizvien ir mūsu Saules sistēmas robežās. Tiek uzskatīts, ka Saules sistēmas ārējo robežu nosaka tā dēvētā Orta mākoņa - komētu un citu objektu veidota josla orbītā ap Sauli tālu aiz Plutona orbītas - ārējā mala.
rodo
TUR mēs visi reiz nonāksim.
Elektrību "Vojadžerim"