Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 25. janvāris
Sigurds, Zigurds, Sigvards

No gandrīz 2900 patvēruma pieteicēju Lietuva piešķīrusi patvērumu desmit cilvēkiem

Lietuva saņēmusi koskaitā 3161 nelegālā migranta patvēruma pieteikumu, no kuriem Migrācijas departaments līdz šim izskatījis 2886, un patvērumu nolemts piešķirt desmit personām.

Departaments norāda, ka lēmums piešķirt patvērumu šiem cilvēkiem pieņemts, balstoties uz dažādiem apstākļiem - piedalīšanos politiskos protestos, piespiedu iesaukšanu karadienestā, kas nozīmētu, ka persona spiesta izdarīt kara noziegumus, vai arī karadienests pielīdzināms verdzībai bez izvēles tiesībām. Patvērums piešķirts arī saistībā ar bēgšanu no talibu režīma Afganistānā.

Pārējie pieteikumi noraidīti, bet daļā gadījumu šie lēmumi apstrīdēti tiesā, norāda Iekšlietu ministrija.

Kā skaidro Migrācijas departaments, patvēruma pieteikumi tiek noraidīti, ja rūpīgās pārbaudēs konstatēts, ka patvēruma meklētājs neatbilst likuma "Par ārvalstnieku tiesisko statusu" noteikumiem.

Tikmēr Iekšlietu ministrija paziņojusi, ka Lietuvu brīvprātīgi atstājis vai izraidīts 321 nelegālais migrants, kas valstī iekļuvis pāri Baltkrievijas robežai, un gatavību brīvprātīgi atgriezties izcelsmes valstīs izteikuši vēl 77 migranti.

Ministrija atgādina, ka pagājušajā nedēļā Lietuvu apmeklējusi Irākas vēstniecības Varšavā delegācija, diplomāti palīdzējuši sakārtot 88 migrantu dokumentus, kas vajadzīgi viņu atpakaļnosūtīšanai uz dzimteni, un 30 no šiem cilvēkiem jau devušies ceļā.

Vēstniecības darbinieki arī apmeklējuši trīs migrantu izmitināšanas vietas.

"Sadarbojamies ar Irākas amatpersonām Varšavā par šīs valsts pilsoņu atpakaļnosūtīšanu. Ja Irākas pilsoņi izsaka vēlmi atgriezties, viņiem tiek izsniegti ceļošanas dokumenti. Šie cilvēki ir kļuvuši par Baltkrievijas nedemokrātiskā režīma apmāna upuriem, un viņiem jāsniedz palīdzība. Vienlaikus cenšamies panākt, lai nelegālās migrācijas ceļš caur Lietuvu tiktu aizmirsts,” Iekšlietu ministrijas paziņojumā citēta ministre Agne Bilotaite.

Lietuva apstiprinājusi brīvprātīgas repatriācijas kārtību, kas paredz, ka Migrācijas departaments var sniegt finansiālu atbalstu tiem nelegālajiem migrantiem, kuri izteikuši vēlēšanos atgriezties izcelsmes valstī un gatavību sadarboties, - viņiem tiek nopirktas biļetes atceļam un izmaksāts ceļa pabalsts 300 eiro apmērā.

Kopš 3.augusta, kad saskaņā ar iekšlietu ministres rīkojumu robežsargi sāka likt migrantiem doties atpakaļ, neatļautās vietās šķērsot robežu liegts kopumā jau vairāk nekā 7300 ārvalstniekiem, bet no gada sākuma līdz šim rīkojumam Lietuvā tika aizturēti gandrīz 4200 nelegālie migranti.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju.

Top komentāri

ZZZ
Z
Nevienam tam mēslam nepienākas patvērums.Visus prom.Lai lasās no kurienes nākuši.
jautājums
j
"izskatījis 2886 pieteikumus, patvērumu nolemts piešķirt 10 personām", "Lietuvu brīvprātīgi atstājis vai izraidīts 321 nelegālais migrants" ----- Tātad, 2886-321-10=2540. Lietuvas teritorijā ir palikuši 2540 nelegālie imigranti, kuriem ir atteikts patvērums. Kāpēc viņi joprojām nav izraidīti no valsts? Vai gadījumā tās nav tās Eiropas pseidovērtības, kas kavē nelegālo robežu šķērsotāju izraidīšanu?
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits