Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījis ESO Tīklu ekspluatācijas dienesta direktors Virgīlijs Žukausks, Lietuvas dienvidrietumos situācija ir sarežģīta, zem slapjā sniega svara lūst koku zari un krīt uz vadiem, nereti izraisot bojājumus grūti piebraucamās vietās, tikmēr valsts rietumdaļā situācija ir normāla.
Pēc viņa teiktā, tūkstošiem klientu elektrības atslēgšanos kopš otrdienas pieredzējuši pat vairākkārt. Pašlaik visā Lietuvā strādā vairāk nekā 200 avārijas brigādes, no tām tikai 80 ir pastāvīgas, bet pārējās izveidotas papildus, palīgā nāk arī līgumorganizācijas, valsts virzmežniecība un pašvaldības.
"Strādā brigādes, kas braukušas no tālākām vietām, strādā ne pa divpadsmit stundām vien. Esam rezervējuši viesnīcas, lai cilvēki varētu nakšņot tuvumā un no rīta atsākt darbu," sacījis Žukausks, atsakoties prognozēt, kad varētu izdoties tikt galā ar visiem bojājumiem.
Sniega segas biezums valsts vidienē vietumis sasniedzis gandrīz 40 centimetrus, tomēr, kā aģentūrai sacījusi Lietuvas Hidrometeoroloģijas dienesta speciāliste Marile Kosaite, nav sasniegti rādītāji, kas atbilstu stihiskas vai katastrofālas meteoroloģiskās parādības kritērijiem.
Kā tikmēr uzsvēris Valsts virsmežniecības direktora vietnieks Mindaugs Petkevičs, šoreiz situācija ir īpaša, jo temperatūra turas ap nulli, sniegs ir slapjš un smags un to no koku zariem nenotrauc vējš, tādēļ mežinieki ar lielām bažām gaida, kā tas ietekmēs mežu, un īpaši raizējas par priežu jaunaudzēm. Viņš arī brīdinājis, ka šai laikā īpaši bīstami ir pastaigāties priežu mežos, jo priežu zari ir trausli un zem sniega svara viegli lūst.
Lietuvas ugunsdzēsēji pagājušajā naktī saņēmuši vairāk nekā 300 izsaukumu uz vietām, kur jānovāc nolūzuši koki vai to zari, bet Viļņas Viņģa parkā glābēji atbrīvojuši un nodevuši mediķu rīcībā skrējēju, kuram uzkritis lūstošs koks.
Kā stāsta aculiecinieki, kas izsaukuši neatliekamo palīdzību, skrējējs nav nedz pamanījis krītošo koku, nedz dzirdējis brīdinājuma saucienus, jo austiņās klausījies mūziku.