Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Lietuva mīkstina vairākus Covid-19 karantīnas laikā noteiktos ierobežojumus

Lietuvas valdība trešdien mīkstinājusi vairākus Covid-19 karantīnas laikā noteiktos ierobežojumus, atļaujot savā starpā kontaktēties mājsaimniecībām, kurās nav vairāk par vienu locekli vai kurās dzīvo kāds cilvēks ar īpašām vajadzībām, šai nolūkā pat dodoties uz citām pašvaldībām, savukārt visu klašu skolēniem, kuriem ir problēmas mācīties no mājām, tiks ļauts atgriezties skolās.

"To var uzlūkot kā mūsu morālo parādu pret cilvēkiem, kuri ir vientuļi un neapšaubāmi jūt diezgan lielu psiholoģisko spriedzi, (..) kā arī bērniem no ģimenēm, kuriem dažādu iemeslu dēļ mācīties mājās ir grūti," valdības sēdē norādījusi premjerministre Ingrīda Šimonīte.

Karantīnas ierobežojumi papildināti ar noteikumu, ka pašvaldībām jānodrošina izglītība, aprūpe un ēdināšana tādiem 1.-12.klašu skolēniem, kuriem saskaņā ar skolas bērnu labklājības komisijas atzinumu nav apstākļu mācīties mājās vai nepieciešama cita palīdzība tālmācībā.

Kā uzsvēris veselības ministrs Arūns Duļķis, tādā veidā domāts palīdzēt skolēniem no sociāli maznodrošinātām ģimenēm, ja viņiem nav apstākļu mācīties mājās, dodot iespēju to darīt skolā vai dienas aprūpes centrā.

Tāpat kā līdz šim, pašvaldībām jānodrošina tālmācības iespējas skolās sākumskolas klašu skolēniem, ja viņu vecākiem vai aizbildņiem darba pienākumi neļauj mācību laikā nodrošināt viņu uzraudzību.

Ar valdības lēmumu atļauti tā dēvētie "sociālie burbuļi", proti, turpmāk savā starpā kontaktēties drīkstēs divas mājsaimniecības,  kurās ir ne vairāk par vienu cilvēku vai kurās ir nepilngadīgs invalīds vai pieaugušais, kuram invaliditātes dēļ nepieciešama aprūpe. Tādos gadījumos būs atļauts no savas dzīvesvietas pat doties uz citu pašavaldību, tomēr šo mājsaimniecību cilvēki nedrīkstēs cieši kontaktēties ar citām personām darbavietās vai citur.

Pēc veselības ministra teiktā, lēmuma mērķis ir sniegt emocionālu un praktisku palīdzību vientuļiem cilvēkiem. Savukārt premjere norādījusi, ka atvieglojumi palīdzēs labāk ievērot šo cilvēku vajadzības un "ļaus viņiem kaut ko iesākt, nejūtoties vainīgiem par noteikumu pārkāpšanu".

Kā ziņots, karantīna Lietuvā tika izsludināta novembra sākumā, bet decembra vidū valdība to pagarināja līdz 31.janvārim, nosakot vēl stingrākas prasības. Šai laikā slēgta liela daļa veikalu un apturēta daudzu pakalpojumu sniegšana, stingri ierobežota cilvēku pulcēšanās un pārvietošanās starp pašvaldībām.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits