Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Trešdiena, 1. janvāris
Solvita, Laimnesis, Solvija

Tramps iekļauj Ziemeļkoreju terorisma atbalstītāju sarakstā

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien iekļāva Ziemeļkoreju terorismu atbalstošo valstu sarakstā, solot tai piemērot jaunas sankcijas.

"Tam vajadzēja notikt jau sen. Tam vajadzēja notikt pirms gadiem," paziņoja prezidents, par lēmuma iemeslu minot Ziemeļkorejā ieslodzītā amerikāņu studenta Oto Vormbīra nāvi, kā arī Ziemeļkorejas vadoņa Kima Čenuna pusbrāļa Kima Čennama slepkavību Malaizijā.

Tomēr ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons reportieriem pavēstīja, ka Savienotās Valstis vēl nav atmetušas cerību panākt Ziemeļkorejas dalību kodolatbruņošanās sarunās, rezultāta saniegšanai izmantojot spiedienu un diplomātiju.

Kims Čennams februārī nomira pēc tam, kad divas sievietes Kualalumpuras lidostā viņam uz sejas uzzieda nervu indi VX.

Lai gan Malaizija nav tieši apsūdzējusi Ziemeļkoreju šajā slepkavībā, Dienvidkorejas izlūkdienests apgalvoja, ka šis uzbrukums bija daļa no Kima Čenuna plāna nogalināt savu pusbrāli.

Vormbīrs, kurš atradās komā kopš ieslodzījuma spaidu darba nometnē Ziemeļkorejā, nomira ASV 19.jūnijā. 22 gadus vecais Vormbīrs, kurš bija izcietis 18 mēnešus no 15 gadu ilgā ieslodzījuma Ziemeļkorejas spaidu darba nometnē, uz ASV tika repatriēts neilgi pirms nāves.

ASV iekļāva Ziemeļkoreju terorismu atbalstošo valstu sarakstā pēc tam, kad 1987.gadā tika uzspridzināts Dienvidkorejas aviolaineris, nogalinot 115 cilvēkus. ASV prezidents Džordžs Bušs jaunākais 2008.gadā izslēdza Ziemeļkoreju no šī saraksta, lai atvieglotu sarunas par Ziemeļkorejas kodolprogrammas apturēšanu apmaiņā pret humāno palīdzību.

Ziemeļkorejas atkaliekļaušanai šajā sarakstā ir lielākoties simboliska nozīme, jo pret šo valsti jau ir noteiktas smagas sankcijas par to, ka Ziemeļkoreja turpina izstrādāt kodolieročus un ballistiskās raķetes, pārkāpjot ANO Drošības padomes rezolūcijas.

Top komentāri

ES saraksts
E
Ar kodolmateriāliem un ballistiskajām raķetēm saistītās darbības, kuras Korejas Tautas Demokrātiskā Republika (KTDR) joprojām turpina, nopietni apdraud starptautisko mieru un drošību. Šīs darbības grauj vispārējo kodolieroču neizplatīšanas un atbruņošanās režīmu, kuru ES ir nelokāmi atbalstījusi gadu desmitiem. Saistībā ar minēto ES ir piemērojusi ierobežojošos pasākumus, kas ir noteikti ar ANO Drošības padomes rezolūcijām, un ir tos pastiprinājusi ar saviem pasākumiem. Minētie pasākumi ir vērsti pret KTDR programmām, kas ir saistītas ar masu iznīcināšanas ieročiem un ar ballistiskajām raķetēm. Pirmo reizi ierobežojošos pasākumus pret KTDR ES noteica 2006. gada decembrī. Ar minētajiem pasākumiem tika īstenots Apvienoto Nāciju Organizācijas sankciju režīms, kas bija pieņemts pēc KTDR paziņojuma, ka tā ir veikusi kodolieroču izmēģinājumu. ES turklāt pastiprināja ANO sankciju režīmu, pieņemot autonomus pasākumus, ar ko tiek papildinātas un pastiprinātas ANO Drošības padomes rezol
melnais humors
m
Wrong, wrong, wrong! Manuprāt, terorisma atbalstītāju sarakstā ir jāiekļauj Amerikas Savienotās Valstis, kas ar to nodarbojas kopš II Pasaules kara beigām.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits