"Man šķiet, ka pat Aukstā kara kulminācijas laikā mūsu valsts neizraidīja tik daudzus darbiniekus," intervijā telekanālam CNN sacīja Trampa padomniece, sankcijas dēvējot par "bezprecedenta".
Daudzi uzskata, ka Obama noteicis sankcijas, lai "ierobežotu" Trampa rīcību Krievijas jautājumos, kad viņš 20.janvārī būs stājies amatā, viņa piebilda.
"Pat tie, kas simpatizē prezidentam Obamam vairumā jautājumu, norāda, ka daļa no iemesliem, kāpēc viņš to izdarīja šodien, ir, citējot, lai ierobežotu jaunievēlēto prezidentu Trampu," sacīja Konveja. "Tas būtu ļoti bēdīgi, ja politika šeit būtu motivējošais faktors. Mums nākas atzīt, ka tā bieži vien ir patiesība."
2001.gadā toreizējais ASV prezidents Džordžs Bušs izraidīja 50 Krievijas diplomātus, pēc tam kad bija arestēts Roberts Hansens - Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) īpašais aģents, kurš Krievijas labā bija spiegojis 15 gadus.
Konveja piektdien pieļāva, ka pēdējās sankcijas bijušas "simboliskas".
Obama ceturtdien paziņoja, ka, reaģējot uz Maskavas "agresīvajiem" kiberuzbrukumiem Savienoto Valstu amatpersonām, pret Krieviju tiks vērstas jaunas sankcijas un 35 Krievijas diplomāti, kas strādā vēstniecībā Vašingtonā un konsulātā Sanfrancisko, tiek pasludināti par "personae non gratae" un viņiem 72 stundu laikā jāpamet ASV.
ASV sankcijas vērstas pret deviņām organizācijām un fiziskajām personām, tostarp pret Krievijas Federālo drošības dienestu (FDD) un pret Krievijas armijas izlūkdienestu (GRU).
Tiks slēgti arī divi Krievijas lietotie objekti ASV, kuri izmantoti "ar izlūkošanu saistītiem mērķiem".