Tā augstā ASV amatpersona izteikusies, spītējot ASV prezidenta Donalda Trampa nesenajiem tvītiem, ka ASV sūtnis lieki tērē laiku, cenšoties sarunāties ar "mazo raķešvīru", kā Tramps nodēvējis kodolvalsts Ziemeļkorejas vadoni Kimu Čen Unu.
"Es domāju, ka viņš [Tramps] vēlas, lai Kimam Čen Unam un viņa režīmam Ziemeļkorejā būtu skaidrs, ka viņš ir militāri nodrošinājies un mēs esam pavadījuši daudz laika, lai to pilnveidotu," Tilersons norādījis CNN.
"Taču pateikšu skaidri - prezidents arī man ir nepārprotami norādījis, ka vēlas, lai šis konflikts tiktu atrisināts diplomātiski. Viņš negrib karu," norādījis ASV valsts sekretārs.
Tramps iepriekš, uzstājoties ANO Ģenerālajā asamblejā, pauda, ka "ASV ir spiestas aizstāvēt sevi un sabiedrotos, un mums nebūs citas izvēles, ka pilnībā iznīcināt Ziemeļkoreju." Tramps arī tvītoja, ka Ziemeļkorejas līderi "neatradīsies tur, kur tagad", ja turpinās provokācijas. Ziemeļkorejas ārlietu ministrs uz šiem Trampa paziņojumiem reaģējis ar apgalvojumu, ka Tramps "pieteicis karu mūsu valstij".
Savukārt Ziemeļkorejas vēstnieka vietnieks ANO Kims Inr Jons pirmdien papildinājis, ka situācija Korejas pussalā ir kļuvusi ārkārtīgi nedroša, un kodolkarš var izcelties kuru katru brīdi. Pēc viņa apgalvotā, Ziemeļkoreja "atbalsta pilnīgu kodolieroču likvidēšanu un centienus panākt atbrīvošanos no kodolieročiem visā pasaulē", tomēr ASV radīto draudu dēļ nevar pievienoties šogad 122 valstu parakstītajam kodolieroču aizliegšanas līgumam.
Spriedze Korejas pussalā pēdējos mēnešos ir pieaugusi, ASV prezidentam Donaldam Trampam un Ziemeļkorejas līderim Kimam Čen Unam iesaistoties asā vārdu apmaiņā un izsakot draudus iznīcināt otru pusi.
Ignorējot ANO rezolūcijas, Ziemeļkoreja aizvadītā gada laikā ir sarīkojusi divus kodolizmēģinājumus un neskaitāmus ballistisko raķešu izmēģinājumus. ANO Drošības padome septembrī pēc Phenjanas pēdējā kodolizmēģinājuma paplašināja tai piemērotās sankcijas.
Trollis JT
Urks
MM