Pēc tam, kad ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija "atteicās no stratēģiskās pacietības neveiksmīgās politikas" un tika ieviesta virkne starptautisko sankciju, Phenjanas ieņēmumi no eksporta sarukuši par 90%, viedokļrakstā avīzē "The New York Times" norādīja Savienoto Valstu augstākais diplomāts.
Phenjanai "dialoga durvis arī turpmāk būs atvērtas", tomēr "spiediens tiks turpināts, līdz nebūs notikusi kodolatbruņošanās", viņš brīdināja.
Tilersons arī skubināja Phenjanas galveno sabiedroto Ķīnu "darīt vairāk", lai vērstu spiedienu pret Ziemeļkoreju.
Izsakoties par attiecībām ar Maskavu, Tilersons atzina, ka Trampa administrācijai "nav bijis nekādu ilūziju par režīmu, ar kuru mums ir darīšana".
Tomēr Vašingtonai ir "jāatzīst nepieciešamība strādāt ar Maskavu jomās, kur mūsu intereses sakrīt", norādīja valsts sekretārs, kā piemēru minot Sīriju, kur Vašingtona un Maskava pilsoņkarā atbalsta pretējās puses, tomēr cenšas panāk progresu miera sarunās.
"Attiecībās ar Irānu nepilnīgā kodolvienošanās vairs nav mūsu galvenajā fokusā," viņš brīdināja. "Mēs tagad stājamies pretī visam Irānas draudu kopumam."
Viņš arī aizstāvēja Valsts departamenta un starptautiskās palīdzības dienesta USAID budžeta apciršanu, skaidrojot, ka tā iecerēta, lai "risinātu pamatproblēmas, kas novedušas pie neefektivitātes un neapmierinātības".
Kritiķi norāda, ka Tilersona pirmajā darba gadā daudzi diplomātiskie amati palikuši vakanti, vēstniecības cieš budžeta samazinājuma dēļ, bet daudzi diplomātijas veterāni ārlietu dienestu pametuši.