Valdošajai Demokrātu partijai un opozīcijā esošai Republikāņu partijai pēc ilgām ķildām beidzot izdevās vienoties par kompromisu, bet tas nav ilgtermiņa risinājums, un ir gaidāms, ka tuvākajā laikā politiskā cīņa atsāksies ar jaunu sparu.
Atsevišķi kongresmeņi uzskata, ka komisijai, kam līdz 13. decembrim jāizstrādā plāns budžeta deficīta samazināšanai ilgtermiņā, priekšā smags uzdevums un, visticamāk, nupat Vašingtonā pieredzētās budžeta kaujas atsāksies. Līdzšinējā pieredze nevieš cerību, ka puses spēs vienoties par ilglaicīgākiem risinājumiem.
Sabiedriskā doma apliecina, ka galvaspilsētas politiskās kaislības ir pamatīgi nokaitinājušas vienkāršos amerikāņus. Republikāņu partijas, ko daudzi uzskata par lielāko vaininieci pašreizējai politiskajai krīzei, popularitāte ir sasniegusi visu laiku zemāko punktu - to pašlaik atbalsta tikai 28% amerikāņu (mēnesi iepriekš - 38%), raksta The Christian Science Monitor. Arī atbalsts B. Obamam ir zemāks nekā jebkad, jo 51,4% ASV iedzīvotāju ir negatīvs viedoklis par viņa darbu.
Ekonomisti uzskata, ka Vašingtonas politiķu konfliktu izraisītās neziņas lielākā ķīlniece ir ASV ekonomika, kas tādēļ nespēj uzņemt lielākus apgriezienus. "Mēs sastopamies ar krīzi pēc krīzes, un tam ir iznīcinoša ietekme uz ekonomiku," politisko risku izpētes uzņēmuma Potomac Research Group analītiķis Gregs Valjērs norādaReuters. "Ja esat uzņēmējs, kā jūs varat plānot šādā vidē?"
Plašāk lasiet Ulda Ķezbera rakstā Plāns ielāps ASV problēmām piektdienas laikraksta Diena 8.lpp.!