Pentagons šobrīd jau gatavojas vairāk nekā 450 miljardu dolāru (229,95 miljardu latu) lielam līdzekļu samazinājumam nākamo desmit gadu laikā, taču nespēja Kongresā panākt vienošanos nozīmētu, ka aizsardzības jomai būtu jārēķinās ar finansējuma apcirpšanu vēl aptuveni 600 miljardu dolāru apmērā.
Vēstulē republikāņu senatoriem Džonam Makeinam un Lindsijam Greiemam ministrs skaidro, ka papildu līdzekļu samazinājums ietekmētu kuģu būvniecību un cita veida attīstību, liktu no darba atbrīvot daudzus aizsardzības sektorā nodarbinātos civiliedzīvotājus un apdraudētu bruņoto spēku kaujas gatavību.
Šāda apmēra finanšu samazinājums "radītu nepieņemamu risku attiecībā uz kaujas operācijām nākotnē" un "apdraudētu kopējo gatavību," teikts vēstulē.
Finansējuma samazinājumam būtu graujoša ietekme uz ieroču programmām, jo ievērojami pieaugtu vienas vienības izmaksas.
Līdzekļu apcirpšanas gadījumā Pentagonam nāktos izvērtēt arī diezgan ārkārtējus pasākumus, tostarp iznīcinātāju F-35 programmas izbeigšanu, zemūdens flotes samazināšanu un Eiropas pretraķešu aizsardzības projekta izbeigšanu.
Šī ir pirmā reize, kad ASV aizsardzības ministrs detalizēti izklāsta iespējamās sekas, kas rastos, ja tā dēvētā Kongresa "superkomiteja" nespētu panākt vienošanos par valsts budžeta deficīta samazināšanu.