"Katrā jautājumā izvēle, kas būs jūsu priekšā, nebūs tikai starp diviem kandidātiem vai divām partijām," sacīja Obama. "Tā būs izvēle starp diviem atšķirīgiem Amerikas ceļiem."
Atzīstot, ka apņēmīgā programma tiek pārbaudīta recesijas un tautsaimniecības lēnās atgūšanās dēļ, Obama vēlētājus drošināja, ka viņa vadībā Amerikas dižākās dienas vēl tikai ir priekšā, kā arī apliecināja, ka viņa solītās pārmaiņas īstenosies.
"Šī cerība ir tikusi pārbaudīta - ar kara maksu, ar vienu no smagākajām krīzēm vēsturē, ar politisko strupceļu, kā dēļ rodas jautājumi, vai mūsdienu izaicinājumus ir iespējams risināt," sacīja Obama. "Bet ziniet, lūk, ko, Amerika - mūsu problēmas var tikt atrisinātas. Mūsu izaicinājumiem var stāties pretī. Ceļš, ko mēs piedāvājam, var būt smagāks, tomēr tas ir ceļš uz labāku vietu. Un es lūdzu jūs izvēlēties šo nākotni," aicināja valsts galva, kurš tagad pieņēmis nomināciju otram prezidentūras termiņam. "Es neizlikšos, ka ceļš, kuru es piedāvāju, būs ātrs vai vienkāršs. To es nekad neesmu darījis," atzina Obama. "Patiesība ir tāda, ka mums būs vajadzīgi vairāk nekā tikai daži gadi, lai atrisinātu izaicinājumus, kas ir izveidojušies desmitgažu laikā."
Obama arī nopēla republikāņu prezidenta un viceprezidenta amata kandidātus Mitu Romniju un Polu Raienu, sakot, ka viņi ir iesācēji, kas apdraud ASV nacionālo drošību, salīdzinot konkurentu visai pieticīgos CV ar paša "pārbaudīto un apstiprināto" vadību. "Mans oponents un viņa vēlēšanu cīņu biedrs ārpolitikā ir jauni, bet, spriežot pēc tā, ko mēs esam redzējuši un dzirdējuši, viņi vēlas mūs atgriezt atpakaļ plātīšanās un kļūdu laikmetā, kas Amerikai ir tik daudz maksājis."
"Galu galā, jūs nesauciet Krieviju, un nevis Al Qaeda, par mūsu ienaidnieku numur viens, ja vien jūs neesat iestrēdzis Aukstā kara laikā." "Jūs varbūt neesat gatavs diplomātijai ar Pekinu, ja jūs nevarat apmeklēt Olimpiādi, neaizvainojot mūsu tuvāko sabiedroto." "Man oponents sacīja, ka tas bijis "traģiski" - izbeigt karu Irākā -, un viņš mums neteiks, kā viņš izbeigs karu Afganistānā. Es esmu, un es to izdarīšu," sacīja Obama.
Prezidents arī aicināja savā runā amerikāņus apvienoties, lai izbeigtu pretstāvi, kas ir paralizējusi Vašingtonu, brīdinot, ka Romnijs atlaidīs skolotājus, studentus padarīs nabadzīgus, lai tikai piešķirtu nodokļu atvieglojumus miljonāriem. "Mēs tur esam bijuši, mēs to esam izmēģinājuši un mēs tur neatgriezīsimies," solīja Obama, izsaucot partijas nacionālā konventa sapulces 15 000 dalībnieku gaviles.
"Ja jūs tagad novērsīsieties, ja jūs pakļausieties cinismam, ka pārmaiņas, par kurām mēs cīnījāmies, nav iespējamas, ziniet - pārmaiņas nenotiks," brīdināja prezidents. "Ja jūs atmetiet ideju, ka jūsu balss var radīt izmaiņas, tad tukšumu aizpildīs citas balsis - lobisti un grupējumi ar īpašām interesēm, cilvēki ar desmit miljonu dolāru čekiem, kas mēģina nopirkt šīs vēlēšanas." "Vašingtonas politiķi, kas grib izlemt, ar ko jūs varat precēties vai arī kontrolēt veselības aprūpes jautājumus, kas sievietēm būtu jāizšķir pašām," norādīja Obama.
Uzstājoties kā skarbās patiesības paudējs, viņš skaidroja - tas, ka tautsaimniecības atlabšana pēc pēdējo desmitgažu smagākās krīzes būs smaga, bija likumsakarīgi. "Jūs neievēlējāt mani, lai es jums teiktu to, ko jūs vēlaties dzirdēt. Jūs ievēlējāt mani, lai es jums teiktu patiesību," norādīja prezidents. "Un patiesība ir tāda, ka mums būs vajadzīgi vairāk nekā tikai daži gadi, lai atrisinātu izaicinājumus, kas ir izveidojušies desmitgažu laikā." "Būs vajadzīgi kopīgi centieni, dalīta atbildība un drosmīga, pastāvīga eksperimentēšana, kādu īstenoja Frenklins Rūzvelts tās vienīgās krīzes laikā, kas bija smagāka par šo krīzi."