Šo cietumu bija solījusi slēgt arī bijušā prezidenta Baraka Obamas administrācija, kas neizpildīja šo solījumu.
"Tas noteikti ir mūsu mērķis un mūsu nodoms," sacīja Baidena preses sekretāre Džena Psaki, preses konferencē atbildot uz jautājumu par cietuma iespējamu slēgšanu Baidena prezidentūras laikā.
Psaki sacīja, ka Baidena administrācija ar Nacionālās drošības padomes starpniecību strādā, lai "izvērtētu pašreizējo stāvokli (..) ko mēs esam mantojuši no iepriekšējās administrācijas".
Donalds Tramps savā prezidenta vēlēšanu kampaņā 2016.gadā pauda gatavību saglabāt Gvantanamo cietumu un "piepildīt to ar sliktiem puišiem". Viņš savas prezidentūras gaitā nemainīja šo nostāju.
Obamas prezidentūras laikā, kad Baidens bija viceprezidents, dažiem Gvantanamo ieslodzītajiem tika solīta atbrīvošana, bet Obamam neizdevās panākt kompromisu ar ASV Kongresu šajā jautājumā.
Tramps 2018.gada janvārī parakstīja jaunu izpildrīkojumu par Gvantanamo cietuma darbības turpināšanu, anulējot Obamas 2009.gadā parakstītu direktīvu par šīs ieslodzījuma vietas slēgšanu.
Cietums Gvantanamo līča bāzē Kubā tika atvērts 2002.gadā, un tajā tika ieslodzītas personas, kas aizturētas toreizējā ASV prezidenta Džordža Buša juniora sāktajā "karā ar terorismu", tostarp aizdomās turamie 11.septembra teroraktos.
Gvantanamo cietumā vēl ir apmēram 40 ieslodzīto, no kuriem 26 tiek uzskatīti par pārāk bīstamiem, lai tiktu atbrīvoti, bet tiesvedības ievelkas viņu lietu sarežģītības dēļ. Kopš 2008.gada jauni ieslodzītie šajā cietumā nav ievesti.