Petīcija ar lūgumu sākt šādu programmu tika publiskota 2012. gada decembrī likumdošanas iniciatīvu programmas Mēs, tauta (We The People) ietvaros. Aicinājumu bija parakstījuši vairāk nekā 25 tūkstoši cilvēku, kas nozīmē, ka ASV prezidenta administrācijai tas bija obligāti jāizskata un jāsniedz atbilde.
Atbildēt uz petīciju par Nāves zvaigznes būvniecību nācās Baltā nama Administratīvās un budžeta pārvaldes zinātnes un kosmosa departamenta vadītājam Polam Šovkrosam (Paul Shawcross). Viņš nosauca vismaz trīs cēloņus, kuru dēļ nav iespējama šāda projekta realizācija: 1. „Nāves zvaigznes „būvniecība” izmaksās 850 kvadriljonus dolāru, bet mēs cenšamies samazināt budžeta deficītu, nevis to palielināt”; 2. „ASV prezidenta administrācija neatbalsta planētu iznīcināšanas ideju”; 3. „Kādēļ tērēt milzīgus nodokļu maksātāju līdzekļus Nāves zvaigznei, ja tai piemīt fundamentāls trūkums, kuru varēs izmantot vienvietīga kosmiskā kuģa pilots?”
Tāpat P. Šovkross uzskaitīja galvenos ASV kosmosa izpētes programmas virzienus, pieminot Starptautisko kosmisko staciju un Marsa visurgājējus, tajā skaitā aprīkotus ar lāzeru lielgabaliem. Savukārt petīcijas autoram viņš novēlēja atrast pielietojumu zinātnes, tehnoloģijas, inženierzinību vai matemātikas sfērās, apsolot, ka šajā gadījumā „Spēks būs ar viņu”.
Kosmisko staciju ar nosaukumu Nāves zvaigzne ir izdomājuši fantastiskās sāgas Zvaigžņu kari veidotāji. Mēness lieluma izmēru kosmiskā stacija filmā bija spējīga iznīcināt veselas planētas ar jaudīga enerģētiskā ieroča palīdzību, tomēr galvenajiem varoņiem izdevās izpostīt kā Nāves zvaigznes ierindā esošo, tā līdz galam neuzbūvēto versijas.