Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ASV Pārstāvju palāta apstiprina importa aizliegumu no Ķīnas Siņdzjanas reģiona

ASV Pārstāvju palāta otrdien apstiprinājusi importa aizliegumu no Ķīnas Siņdzjanas reģiona, jo pastāv spēcīgas aizdomas, ka tur ražošanā tiek izmantots piespiedu darbs.

Neskatoties uz ASV uzņēmēju iebildumiem, aizliegums tika pieņemts, 406 likumdevējiem balsojot par un trim pret.

ANO dati liecina, ka Siņdzjanas Uiguru autonomajā rajonā, kas atrodas Ķīnas ziemeļrietumos, vairāk nekā miljons uiguru, kazahu un citu musulmaņu ieslodzīti internēšanas nometnēs, kur viņi spiesti apgūt komunisma ideoloģiju, runāt ķīniešu valodā un noliegt savu kultūru, valodu un reliģiju.

Pekina sākumā noliedza šādu nometņu pastāvēšanu, bet pēc tam apgalvoja, ka šīs nometnes ir profesionālās apmācības centri, kuros musulmaņu tautu pārstāvji apgūst profesiju un ķīniešu valodu, kā arī tiek pasargāti no radikalizēšanās.

"Traģiski, ka piespiedu darba produkti nonāk šeit Amerikas veikalos un mājās," pirms balsojuma sacīja Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi.

"Mums jāsūta Pekinai skaidra vēsts: šiem pārkāpumiem ir jābeidzas," uzsvēra Pelosi.

Uiguru piespiedu darba novēršanas akts vēl jāapstiprina Senātā.

ASV jau ir aizliegts importēt produktus, kuru ražošanā izmantots vergu darbs, bet šis likums aizliegtu visus produktus no Siņdzjanas, kur piespiedu darbs, kā tiek uzskatīts, ir cieši saistīts ar reģiona ekonomiku.

"Mēs zinām, ka piespiedu darbs ir plaši izplatīts un sistemātisks un pastāv gan masu internēšanas nometnēs, gan ārpus tām," norādīja demokrāts Džims Makgoverns, kurš piedalījās likumprojekta izstrādē.

"Šos faktus apstiprina bijušo nometņu ieslodzīto liecības, satelīta attēli un noplūdušie Ķīnas valdības oficiālie dokumenti," uzrunājot likumdevējus, sacīja Makgoverns.

Republikāņu politiķis Kriss Smits sacīja: "Mēs nevaram klusēt. Mums jāpieprasa, lai izbeidz šo barbarisko praksi, un jāsauc pie atbildības Ķīnas valdība."

Siņdzjanas reģions ir viens no lielākajiem kokvilnas ražotājiem pasaulē. Aplēsts, ka 20% no apģērbiem, kas tiek importēti ASV, satur kādu kokvilnas šķiedru no šī reģiona.

ASV Tirdzniecības palāta kritizēja likumprojektu, apgalvojot, ka tas aizliegs leģitīmu tirdzniecību, nevis atradīs veidus kā izskaust piespiedu darbā saražotos produktus.

Pēc likumprojekta apstiprināšanas ASV Valsts departaments izplatīja rekomendāciju, kurai jāizglīto ASV uzņēmumi Siņdzjanā, un Muitas un rebežsardzes aģentūra paziņoja, ka aizliedz konkrētus produktus, kuru ražošanā izmantots piespiedu darbs.

Taču Makgoverns kritizēja ASV prezidenta Donalda Trampa administrāciju, apgalvojot, ka šie pūliņi ir nepietiekami, vēršoties pret reģionālu ekonomikas sistēmu, kas veidota uz piespiedu darbu un represijām.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits