ASV Tirdzniecības ministrija vērsīs sankcijas pret tiem uzņēmumiem, kas iesaistīti tādu raķešu izstrādē un ražošanā, kuras aizliegtas ar 1987.gadā starp ASV un toreizējo PSRS noslēgto INFT.
Ar šo līgumu tika aizliegtas raķetes, kuru darbības rādiuss ir no 500 līdz 5500 kilometriem un kuras spēj nest kodolgalviņas. Tiek uzskatīts, ka šādas raķetes ir ļoti destabilizējošs faktors, jo tās saīsina pirmstrieciena brīdinājuma laiku.
Lēmums par jaunajām sankcijām, par kurām žurnālisti uzzināja piektdien, pieņemts pēc ilgstošas apsvēršanas ASV Nacionālās drošības padomē, norādīja amatpersona, piebilstot, ka to mērķis ir pārliecināt Maskavu par Trampa administrācijas nopietno attieksmi pret INFT pārkāpšanu, piespiežot Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu "mainīt savus ekonomiskos aprēķinus".
Krieviju INFT pārkāpšanā apsūdzēja vēl iepriekšējā Baltā nama saimnieka Baraka Obamas administrācija 2014.gadā. Maskava tika kritizēta par raķetes Novator 9M729 (SSC-8 saskaņā ar NATO klasifikāciju) izstrādi.
Šī gada februārī arī Trampa administrācija nāca klajā ar līdzīgām apsūdzībām.
Krievija šīs apsūdzības ir noliegusi un no savas puses apsūdzējusi ASV par līguma laušanu, izvēršot savu pretraķešu aizsardzības sistēmu, un kuru saskaņā ar Vašingtonas nostāju INFT nav attiecināms.
Judeische Allgemeine
Lass