Pauels ir konsekventi sacījis, ka pašreizējais ASV inflācijas kāpums būs pārejošs, bet atzina, ka faktori, kuri sekmē ASV cenu paaugstināšanos, turpinās pastāvēt arī nākamgad.
Pauela izteikumi liecībā, ko viņš otrdien sniegs Senāta Banku komitejai, norāda uz viņa aizvien lielākām bažām par šīgada cenu palielināšanos, kas pastiprina spiedienu uz FRS straujāk pacelt procentlikmes.
Covid-19 pandēmijas pirmajās dienās FRS samazināja procentlikmes līdz nullei un iepludināja finanšu sistēmā likviditāti, kas kopā ar lielo ASV valdības palīdzibu palīdzēja novērst postošāku ekonomikas situāciju.
Lai gan ASV ekonomika ir "turpinājusi nostiprināties", tās atveseļošanos ir palēninājuši pandēmijas uzplūdi, sākot ar delta paveida izplatīšanos vasarā, sacīja Pauels.
Jaunākais omikrona paveids, kas pirmoreiz konstatēts Dienvidāfrikā, ir satricinājis globālās ekonomikas un veselības amatpersonas, kas mēģina noskaidrot, vai šis paveids ir lipīgāks un nopietnāks, un vai tagadējās Covid-19 vakcīnas būs efektīvas pret to.
"Jaunākais Covid-19 gadījumu skaita kāpums un omikrona paveida parādīšanās rada riskus nodarbinātībai un ekonomiskajai aktivitātei, un ir palielinājusi neskaidrību par inflāciju," sacīja Pauels.
"Lielākas bažas par šo vīrusu varētu samazināt cilvēku gatavību strādāt klātienē, kas palēninātu progresu darbaspēka tirgū un pastiprinātu piedāvājuma ķēdes traucējumus."