No Delavēras līdz Menai bez elektrības palikuši vairāk nekā 60 tūkstoši māju, kas pievienojušās tiem 640 tūkstošiem ēku, kas ir ietītas tumsā un aukstumā jau kopš 29. oktobra, kad šeit plosījās Sendija, raksta Reuters.
Vētras laikā uz ceļiem un dzelzceļa līnijām izveidojās apledojums, kas ceturtdienas rītā traucēja nokļūt darbā tūkstošiem cilvēku. Atcelti arī vairāki simti avioreisu. Daudzviet radušies biezi sniega sanesumi. Ņujorkā sniega segas biezums sasniedzis 13 centimetru, bet daudzviet citur pat 26 centimetrus.
Gaisa temperatūras pazemināšanās radījusi jaunas rūpes cilvēkiem, kuru mitekļi ir bez elektrības. Ņujorkā iedzīvotājiem tiek izdalīti sildītāji un siltās segas, ir atvērtas patversmes tiem, kuri grib pārlaist nakti siltumā.
Slapjais un smagais sniegs draudēja sagāzt kokus un pārraut elektrības līnijas, tādēļ varasiestādes brīdināja, ka ir apdraudēti centieni atjaunot elektrības piegādi rajoniem, kas cieta no Sendijas. «Mēs atgriežamies tur, kur bijām, jo cilvēki, kuri bija atguvuši elektrību, to atkal zaudēja,» sacīja Ņūdžersijas gubernators Kriss Kristijs.
Ņūdžersijas lielākajā pilsētā Ņuarkā, kur mīt 277 tūkstoši iedzīvotāju, bez elektrības ir 25 tūkstoši cilvēku, un to skaits var pieaugt, brīdinājis pilsētas mērs Korijs Būkers. «Tas ir mātes dabas uzlikts pārbaudījums. Tas pār liecinās par mana štata un pilsētas apņēmību un raksturu,» viņš sacīja telekanālam CNN.
Ņujorkas un Ņūdžersijas varasiestādes pirms gaidāmās vētras aicināja evakuēties apdraudētāko Atlantijas okeāna piekrastes rajonu iedzīvotājus, kuri pirms nedēļas piedzīvoja plūdus.
Tomēr daudzi cilvēki palika savos bez elektrības un siltuma esošajos mitekļos. «Viņi baidās, ka varētu tikt aplaupīti,» paskaidro 73 gadus vecā pensionāre Kristīne Džounsa, kura nekur nevar doties, jo viņas automašīnu iznīcināja Sendija. «Pusaugu zēni cenšas ielauzties.»