Reaģējot uz atbildīgo dienestu informāciju, pašvaldība šovakar peldvietā izvietos informatīvās zīmes par peldēšanās ierobežojumu.
Tuvākajā laikā tiks veikti ārkārtas ūdens analīžu mērījumi un pēc rezultātu saņemšanas sabiedrība tiks informēta par piesārņojuma līmeni un iespējām peldēties.
Kā norāda dome, pēdējo reizi ūdens kvalitātes mērījumi Vecāķu peldvietā tika veikti pagājušā nedēļā, kas apliecināja, ka ūdens kvalitāte bija laba.
Zilaļģēm atmirstot, ūdenī var tikt izdalīti toksīni, kas peldētājiem var radīt dažādas ādas un gļotādu alerģiskās reakcijas un iekaisumu. Cilvēku saindēšanās ar zilaļģēm notiek ļoti reti. Ja tomēr notikusi saskare ar zilaļģēm, nekavējoties jānomazgājas tīrā ūdenī, var lietot aktivēto ogli, smagas saindēšanās gadījumā jāsazinās ar mediķiem.
Tāpat nedrīkst pieļaut, ka mājdzīvnieki dzer ūdeni, kuros masveidā savairojušās zilaļģes - dzīvnieki ar ūdenī esošajiem toksīniem var saindēties un pat aiziet bojā.
"Ūdens ziedēšana", kuras laikā savairojušās aļģes ir pārsvarā nekaitīgas, Latvijas upēs, ezeros, ūdenskrātuvēs un Rīgas jūras līcī tiek novērota katru gadu.
Šogad Vecāķu pludmale pirmo reizi tika atzīta par Zilā karoga pludmali.