Viņa norādīja, ka tuvāko nedēļu laikā tiks izsludināta atkārtota izsole ar pieteikšanās termiņu divi mēneši. Nomas tiesības tiks piedāvātas uz 30 gadiem.
Tāpat Feldmane atzina, ka VNĪ iepriekš izsludinātās izsoles pieteikšanas laikā interesi par ēku izrādīja vairāki tirgus dalībnieki, taču līdz noteiktajam termiņam - šā gada 10.decembrim - pretendentu pieteikumi nav saņemti.
"VNĪ turpina darbu ar Tetera nama ilgtermiņa nomā ieinteresētajiem tirgus dalībniekiem, no kuriem lielākā daļa interesentu ir iesaistīti viesnīcu un hosteļu sfērā, taču bijusi interese šo ēku attīstīt arī kā īres namu," teica Feldmane.
Viņa arī piebilda, ka, ņemot vērā ēkas tehnisko stāvokli un papildus nosacījumu, ka ēkas daļa tiek saglabāta muzejam, kā arī specifiskās prasības šī vēsturiskā nama atjaunošanai, interesentiem tiks dots vairāk laika lēmuma pieņemšanai un finansējuma avotu piesaistei.
Detalizēta informācija un atkārtotās izsoles nosacījumi tuvākajā laikā tiks publicēti VNĪ mājaslapā.
Tetera nams ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs daļa, UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta Rīgas vēsturiskais centrs daļa un vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis.
Arhitekta Aleksandra Vanaga ēka - Tetera nams durvis vēra 1912.gadā kā īres-tirgotāju nams ar veikaliem un galerijām. Tajā atradās Ķeizariskās krievu Mūzikas sabiedrības mūzikas skola, bibliotēka un grāmatu veikals, saldumu un augļu, piena produktu, puķu veikali, Tautas labklājības ministrijas aptieka. Latvijas pirmās republikas laikā ēkai bija valstiska nozīme - 20.gadsimta 20. un 30. gados daļu no tās izmanto Iekšlietu ministrija.
Namā dažādos laika periodos ēkā atradusies Sabiedrisko lietu ministrija, Valsts statistiskā pārvalde, Mežu departaments un krājaizdevu kases. Ēka ir bijusi mājvieta Latvijas Pretalkohola biedrībai, dažādām laikrakstu redakcijām, vēlāk arī Izglītības un kultūras ģenerāldirektorātam, Mākslas un sabiedrisko lietu departamentam, Baznīcu un konfesiju departamentam un citām iestādēm.
Laikā no 1940. līdz 1941.gadam un no 1944. līdz 1991.gadam namu aizņēma Iekšlietu tautas komisariāts, vēlāk Valsts drošības komiteja. 90.gadu sākumā pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas ēku sāk izmantot Valsts policija, kas tur atradās līdz 2008.gada jūlija vidum.
Kopš 2015.gada sākuma daļā ēkas atrodas Okupācijas muzeja ekspozīcija par čekas vēsturi Latvijā un namam ir piešķirts valsts nozīmes vēstures notikuma Komunistiskā režīma represīvo iestāžu darbības vieta - Stūra māja statuss. Ekspozīcija par čekas vēsturi Latvijā ēkas pagraba stāvā un pirmajā stāvā aizņem gandrīz 700 kvadrātmetru.
Vecsčekists
Scorseze
rekur