Nolikums paredz, ka piemiņas zīmi var pasniegt tām personām, kuru statuss atzīts Černobiļas AES seku likvidēšanas dalībnieku un atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušo personu sociālās aizsardzības likumā.
Nolikums arī nosaka, ka piemiņas zīmi var piešķirt Latvijas pilsonim, Latvijas nepilsonim, kā arī ārzemniekam, kuram ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā. Par piemiņas zīmes kandidāta valsts piederību komisijai ir tiesības pieprasīt informāciju no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes.
Ieteikumus kandidātu apbalvošanai izvērtēs iekšlietu ministra apstiprināta apbalvšanas komisija, kuras sastāvā tiks iekļauti pārstāvji no IeM un tās padotības iestādēm, biedrības "Latvijas savienība "Černobiļa", Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcas, Aroda un radiācijas medicīnas centra.
Nolikums paredz, ka piemiņas zīmi personai piešķir vienu reizi. Ja apbalvojamā persona ir mirusi, piemiņas zīmi pasniedz tā laulātajam vai lejupējiem, bet, ja lejupējo nav, tad tuvākās pakāpēs augšupējiem radiniekiem vai brāļiem un māsām.
Valdība nolēma, ka jautājumu par IeM papildu nepieciešamo finansējumu zīmes izveidošanai 2016.gadā līdz 85 260 eiro un 2017.gadā līdz 56 840 eiro izskatīs likumprojektā par valsts budžetu 2016.gadam.