Kā skaidro Satiksmes ministrijā, valdībā apstiprinātais MK noteikumu projekts aizstās šobrīd spēkā esošos valdības noteikumus, kas regulē kārtību, kādā izveido un uztur vienotu sabiedriskā transporta biļešu tirdzniecības, rezervēšanas un uzskaites sistēmu.
Ar jaunajiem MK noteikumiem esošā sistēma tiek modernizēta, kā arī papildināta ar rīkiem, kas nepieciešami kvalitatīvai sabiedriskās transporta pakalpojumu pārzināšanas funkciju veikšanai saistībā ar notikušo reģionālo vietējās nozīmes maršrutu pārzināšanas funkciju pārņemšanu no plānošanas reģioniem ar 2014.gada 1.janvāri.
Ministrijā informē, ka jaunā sistēma ļaus efektivizēt sabiedriskā transporta pakalpojumu pārzināšanas procesu, kas ilgtermiņā uzlabos valsts budžeta līdzekļu izlietošanas pārskatāmību un efektivitāti. Ar noteikumu projektu noteikta tādas sistēmas izveidošana, kas varēs pildīt sabiedriskā transporta pakalpojumu apstiprinātās informācijas uzturēšanas un glabāšanas funkcijas, kā arī saņemt un uzglabāt informāciju par pasažieru plūsmu. Ar to paredzēts turpināt konsekventi veidot vienoto Inteliģentās transporta sistēmas (ITS) platformu.
Šīs informācijas pieejamība elektroniskā formā ļaušot veikt datu apmaiņu ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā iesaistītajām personām, piemēram, autoostas, uzziņu dienesti, kā arī realizēt maršrutu plānošanai nepieciešamo informācijas analīzi, izmantojot izveidotajai datubāzei pievienotus mūsdienīgus datu apstrādes rīkus.
Izmantojot datubāzē reģistrēto informāciju, būšot iespējams nodrošināt kvalitatīvāku sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtījumu līgumu izpildes kontroli, kā arī tuvākā nākotnē aizstāt pārvadātājiem un pilsētas nozīmes pārvadājumu pasūtītājiem pašlaik noteikto pārskatu papīra formātā iesniegšanu ar nepieciešamās informācijas apmaiņu elektroniskā formā.
Noteikumu projektā ir ietvertas normas, kas paredz datubāzē ietveramās informācijas veidu un apjomu, datubāzes izveidošanā, uzturēšanā un informācijas ievadē iesaistīto personu loku, kā arī datubāzē ievadītās informācijas apmaiņas kārtību.