Jau ziņots, ka no šā gada 1.janvāra cilvēkiem ar 1. un 2.grupas invaliditāti, kā arī bērniem ar invaliditāti no piecu līdz 18 gadu vecumam ir pieejami asistenta pakalpojumi, kurus apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem. Šāds pakalpojums paredzēts, lai palīdzētu cilvēkiem ar invaliditāti veikt ārpusmājas aktivitātes - nokļūt vietā, kur viņi mācās, strādā vai saņem pakalpojumus. Par asistentu var kļūt cilvēks, kuram ir darba vai personiskā pieredze cilvēku ar invaliditāti aprūpē vai atbilstoša izglītība pedagoģijā, psiholoģijā, sociālajā darbā vai veselības jomā.
Kā liecina LM sniegtā informācija, pagaidām cilvēku interese par piedāvājumu ir zema. Šā gada februārī asistenta pakalpojumu saņēma 97 cilvēki un par viņiem rūpējās 94 asistenti, no kuriem 85% bija cilvēku ar invaliditāti radinieki.
Visvairāk asistentu reģistrēti Pierīgā - 35 un Latgales reģionā - 32. Valsts apmaksā asistenta pakalpojumu līdz 40 stundām nedēļā, kas nozīmē, ka nedēļas samaksa asistentam pirms nodokļu nomaksas ir 48 lati.
Minēto pakalpojumu februārī saņēma bērni ar invaliditāti - 33% no visiem klientiem, cilvēki ar 1.grupas invaliditāti - 41%, cilvēki ar 2.grupas invaliditāti - 17% un 1.grupas redzes invalīdi - 9%.
Visbiežāk - 27% gadījumu - pakalpojums tika izmantots, lai nokļūtu pie ārsta un saņemtu veselības aprūpes pakalpojums, 15% gadījumu pakalpojuma mērķis bijis regulārs dienas centra apmeklējums, 14% citas regulāras aktivitātes, 13% neregulāra pakalpojumu saņemšana un brīvā laika pavadīšana, 13% vienreizēji pakalpojumi un 11% asistenta pakalpojums darbā.