Valkas mērs norādīja, ka pēc būtības prakse dzemdēt Valgas slimnīcā nav nosodāma, jo "katrs taču izvēlas to, kas viņam ir ērtāks un izdevīgāks", piebilstot, ka pūrs, ko izsniedz jebkura Igaunijas slimnīca, ir ievērojami lielāks nekā slimnīcu sniegtais Latvijā. Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila šo faktu skaidro ar valsts piešķirto finansējumu dzemdību nodrošināšanai. Pēc viņas teiktā, Igaunijā šī summa par vienu pasaulē nākušo bērnu esot trīs līdz četras reizes lielāka nekā Latvijā.
Jau ziņots, ka pēc Nacionālā veselības dienesta (NVD) lūguma Igaunijas veselības apdrošināšanas fonds izmeklēs 58 gadījumus, kuros 2011.gadā Latvijas iedzīvotājas Igaunijas slimnīcā Valgā izmantojušas Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai. Kā skaidroja NVD pārstāve Laura Lapiņa, dienestam ir aizdomas, ka vairākas Latvijas sievietes braukušas uz Valgas slimnīcu plānveida dzemdībās un izmantojušas EVAK saņemtās veselības aprūpes apmaksai.
Viņa arī iepriekš skaidroja, ka EVAK nav paredzēta plānveida pakalpojumu apmaksai citā valstī, kur šī karte darbojas, bet gan neatliekamās un nepieciešamās veselības aprūpes apmaksai atpūtas vai darba braucienu laikā, studējot vai izejot mācību praksi, darba meklēšanas laikā un tamlīdzīgos gadījumos.
Lai arī bērnu laišana pasaulē Valgas slimnīcā, pēc Alberga teiktā, esot ierasta prakse Valkas topošo māmiņu vidū, tomēr par konkrētiem apmaksas veidiem vai apdrošināšanas karšu izmantošanu Valkas novada pašvaldībai informācijas neesot.
Arī Valgas slimnīcas dzemdību nodaļā aģentūrai LETA apstiprināja, ka latviešu dzemdības Valgā nav retums un arī norēķināšanos ar EVAK, pēc slimnīcas pārstāvju domām, nevar uzskatīt par pārkāpumu. Aizdomas par dzemdībām, kas nav bijušas spontānas, slimnīcas pārstāve noliedza, apgalvojot, ka slimnīcā tiek pieņemtas tikai šādas dzemdības.