Pašus maluzvejniekus notikuma vietā nav izdevies notvert, taču DAP izsaka pateicību makšķerniekiem, kuri nepalika vienaldzīgi un ziņoja par nelikumīgo zveju. "Augstu vērtējam ikviena iedzīvotāja iesaisti nelikumību atklāšanā, tā palīdzot saglabāt dabas vērtības," uzsver DAP Pierīgas reģionālās administrācijas Dabas aizsardzības daļas vecākais eksperts Jānis Greivulis.
Konfiscētie nelikumīgie zvejas rīki iznīcināti, bet bojā gājušais zivju ērglis tiks nogādāts Dabas muzejā, kur profesionāli taksidermisti putnu apstrādās un vēlāk izlikts apskatei muzeja apmeklētājiem.
DAP aicina zvejniekus, makšķerniekus un iedzīvotājus arī turpmāk ziņot par pamanītajām nelikumībām ūdens krātuvēs.
DAP inspektori regulāri veic reidus un arī turpmāk kontrolēs makšķerēšanas un īpaši aizsargājamo dabas teritoriju izmantošanas un aizsardzības noteikumu ievērošanu pārraugāmajās teritorijās. Par nelikumībām DAP Pierīgas reģionā darbadienās aicinām ziņot pa tālruni 67730078, vai inspektoram Kārlim Lapiņam, tālr. 26495578 vai Gintam Startam, tālr. 29368726 vai rakstot uz e-pastu [email protected].
Par zivju vai ūdensdzīvnieku ķeršanu vai citādu iegūšanu bez attiecīgas atļaujas, aizliegtā laikā vai aizliegtās vietās, vai ar aizliegtiem rīkiem un paņēmieniem draud naudas sods vai pat kriminālatbildība. Ja dabai nodarītais kaitējums ir būtisks, turklāt, ja tas izdarīts īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, sods var būt brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods, kas fiziskai personai ir no divi simti astoņdesmit līdz septiņi simti eiro.