Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Vairāki Covid-19 saslimšanas gadījumi atkal atklāti sociālās aprūpes centrā Mārsnēni

Vairāki saslimšanas gadījumi ar Covid-19 atkal atklāti sociālās aprūpes centrā Mārsnēni, kur pirmo reizi tas tika konstatēts pērn maijā, aģentūrai LETA apstiprināja centrā saimniekojošās biedrības Labāka rītdiena vadītāja Evija Jēkabsone.

Patlaban viņa nevarēja pateikt konkrētu saslimušo skaitu, jo turpina apkopot informāciju par testu rezultātiem. Savukārt Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka Priekuļu novadā pagājušajā diennaktī ir reģistrēti 32 saslimšanas gadījumi ar Covid-19.

Jēkabsone stāstīja, ka šogad pirmo reizi darbinieku testēšana veikta 4.janvārī, kad visi bija Covid-19 negatīvi. 11.janvārī notikusi otra klientu un darbinieku testēšana un rezultāti ir pozitīvi gan darbiniekiem, gan klientiem.

"Pirmais darbinieks par paaugstinātu ķermeņa temperatūru mani informēja 7.janvāra vakarā, otrs - 8.janvāra vakarā. Ņemot vērā, ka vīruss izplatās divas dienas pirms simptomu parādīšanās, tad protams darbinieki šajā laikā ir aprūpējuši klientus," stāstīja biedrības "Labāka rītdiena" vadītāja.

Viņa uzsver, ka katrs aprūpes centra vadītājs dara visu, kas ir viņa spēkos, lai nesaslimtu ne darbinieki, ne klienti, taču vīrusa izplatību neizdodas ierobežot ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē.

Jēkabsone skaidro, ka darbinieki nedzīvo uz vientuļas salas, viņiem ir ģimenes locekļi, viņi brauc ar sabiedrisko transportu, kā rezultātā nav iespējams izsargāties no inficēšanās.

"Mēs rūpīgi darām visu iespējamo, kas ir noteikts algoritmā, taču rezultāts ir tāds, kāds ir," atzina Jēkabsone.

Viņa ņēmusi vērā pavasara pieredzi, kad klients infekciju atveda, atgriežoties no slimnīcas, tādēļ tagad katru klientu, kas bijis ārstniecības iestādē vispirms ievieto izolatorā un tikai pēc vairākām dienām, kad tests ir negatīvs viņš var atgriezties savā istabā, sacīja Jēkabsone.

Runājot par Covid-19 antivielu eksprestestiem, ko tagad valsts iepirks centralizēti sociālās aprūpes namiem, Jēkabsone uzskata, ka tas jau ir vismaz kādu mēnesi par vēlu, taču neskatoties uz to viņa pieteikusi Mārsnēniem eksprestestus.

Vadītāja apstiprināja, ka iestāde ir pilnībā nodrošināta ar individuālajiem aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļiem un to krājumus regulāri atjauno.

LETA jau ziņoja, ka pērn maija vidū Covid-19 masveida saslimšana tika konstatēta Priekuļu novada Mārsnēnos esošajā SAC Mārsnēni, ko apsaimnieko Amatas novada Skujenes pagastā reģistrētā biedrība Labāka rītdiena. Ar Covid-19 saslima teju pussimts aprūpes centra klientu un darbinieku.

Mārsnēnu telpās un teritorijā tika noteikts karantīnas režīms, ko atcēla tikai īsi pirms Jāņiem. Saslimušie klienti tika izolēti atsevišķā centra ēkas spārnā, savukārt saslimušie darbinieki atradās izolācijā savās dzīvesvietās.

Top komentāri

Edvins Eglitis
Vakar gandriz 13,000 RT-PCR Covid testi. Kamer SPKC testee <1 % Latvijas iedzivotajus katru dienu, Covid brivi plosas starp parejiem 99 %. Pec divam nedelam tos pasus bus atkartoti jatestee. 13000 test x 80 eiro/testu = 1,040,000 eiro. Kam pieder si tesstesanas laboratorija? Nebutu parsteigts js sis ir valsts spnsoreta naudas atmazgasanas shema. Ir skaidrs verieniga testesana neietekme Covid apturesanu.
Bomars
B
Es aicinu demisionēt Ramonu Petraviču par nolaidību, savas nozares nepārvaldīšanu, kā rezultātā ir Covid-19 ir izplatījies pansionātos!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas