Interešu konflikta riski pastāv, bet no tiem topošajai ekonomikas ministrei būs jāizvairās. Likums šādā situācijā paredz īpašu uzmanību, tomēr pārkāpumu tajā neuzrāda.
Lai izvairītos no neobjektivitātes riskiem, topošās un arī pašreizējās valdības vadītāja Laimdota Straujuma (Vienotība) pieļāva, ka lēmumus attiecībā uz LIAA vadītāju varētu pieņemt viņa. Šāda vienošanās bija viens no galvenajiem priekšnosacījumiem, lai Reizniecei-Ozolai atvēlētu šo posteni. Vēlāk gan neoficiāli izskanēja runas, ka pilnībā varētu tikt mainīta LIAA pakļautības iestāde, tomēr tās izrādījās tikai baumas.
Ozols Dienai uzsver, ka pārraudzība mainīta netiks un LIAA nekādas administratīvas izmaiņas nenotikšot. "Tad, kad būs jāpieņem lēmumi par mani, kas parasti ir reizi četros gados, risks par interešu konfliktu varētu parādīties. Ņemot vērā šo situāciju, lēmums par manu pilnvaru turpināšanu būs jāpieņem premjerei," skaidro Ozols un piebilst, "varētu pārmest, ja sieva mani būtu iekārtojusi darbā, bet es taču jau 11 gadus esmu LIAA vadītājs. Turklāt pēdējie līgumi par manām pilnvarām ir noslēgti nesen - Vjačeslava Dombrovska laikā. Šiem pārmetumiem nav loģikas."
Pati Reizniece-Ozola Dienai uzsver, ka ar premjerministri tiešām ir panākta vienošanās par to, ka Straujuma pieņems visus lēmumus, kas attiecas uz jaunās ministres vīru. Uz jautājumu, vai nepastāv risks, ka tiks pieņemti pašai LIAA draudzīgāki lēmumi, viņa norāda: "Ja es redzēšu, ka šāds risks pastāv, tad maksimāli no tā izvairīšos, un domāju, ka darba gaitā labākie risinājumi tiks atrasti."
Visu Aļonas Zanderes rakstu Uz robežas ar interešu konfliktu lasiet piektdienas, 31.oktobra, laikrakstā Diena!