Meteori ir sīkas daļiņas, kas milzīgā ātrumā nonāk Zemes atmosfērā un spilgti uzliesmo. Vairums daļiņu ir sīkākas par smilšu graudu, un tās sadeg, nenonākot līdz Zemes virsmai. Vienīgi lielākās daļiņas spēj sasniegt Zemes virsmu. Kā pastāstīja Kalvāns, ik gadu uz Zemes nokrīt kopumā ap 50 000 tonnu šo daļiņu.
Meteoru plūsmas tiek sauktas pēc tā, kurā zvaigznājā atrodas to radiants. Piemēram, Leonīdas vērojamas nākam no Lauvas zvaigznāja, bet augustā tiek novērotas Perseīdas, kas nāk no Perseja zvaigznāja puses.
Intensīvākā meteoru plūsma ziemeļu puslodes debesīs notiek decembrī, taču tad debesis bieži aizsedz mākoņi, kas traucē novērot šo parādību.
Augustā, kad debesis bieži ir skaidras, meteoru plūsma novērojama vislabāk. Zvaigžņu lietus visā tā krāšņumā vislabāk novērojams ārpus pilsētām, kur ir tumšāks, atzina Kalvāns.
Intensīva meteoru plūsma debesīs novērojama aptuveni vienu nedēļu augustā, bet maksimums, kad stundas laikā var saskaitīt līdz pat 100 meteoriem, ir 12. un 13.augustā. Šiem datumiem tiek pieskaņots arī amatieru astronomijas seminārs jeb nometne "Ērglis 2015", kas šogad norisināsies no 13. līdz 16.augustam Mālpilī un kur visiem interesentiem, kas iepriekš pieteikuši savu dalību, būs iespējams kopīgi vērot zvaigžņu lietu.