Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Turpmāk elektroniski varēs nokārtot mednieka eksāmenu un iegādāties mednieka sezonas karti

Turpmāk elektroniski varēs nokārtot mednieka eksāmenu un iegādāties mednieka sezonas karti, otrdien nolēma valdība.

Saskaņā ar grozījumiem Medību noteikumos un noteikumos par mednieku un medību vadītāju apmācību un eksamināciju privātpersonas varēs elektroniski pieteikties medību eksāmenam, kā arī samaksāt valsts nodevu ar internetbankas starpniecību.

Tāpat turpmāk varēs elektroniski nokārtot mednieka vai medību vadītāja eksāmenu, atteikties no papīra formāta izziņas par medību apmācības kursu apmeklēšanu mācību iestādē, lai to kā dokumentu iesniegtu Valsts meža dienestā (VMD).

Līdztekus turpmāk elektroniski būs iespējams iegādāties arī mednieka sezonas karti, nesaņemot to papīra dokumenta veidā, bet fiksējot Meža valsts reģistrā informāciju par valsts nodevas maksājumu. Paredzēts, ka izdrukāt varēs tikai informāciju par izsniegtu sezonas karti.

Tāpat grozījumi paredz elektroniski ļaut iegādāties atļauju ārvalstu medniekam medīt Latvijā. Atļauja vairs nebūs dokuments papīra formātā - to aizstās ieraksts Meža valsts reģistrā, vienlaikus apliecinot arī valsts nodevas samaksu par sniegto pakalpojumu. Paredzēts, ka izdrukāt varēs tikai informāciju par izsniegtu atļauju ārvalstu medniekam medīt Latvijā.

Kopumā medību dokumentu ieguves kārtība pēc būtības netiek mainīta, bet tiek dota iespēja saņemt pakalpojumus arī elektroniskā formā.

Personām līdztekus tiek saglabāta arī iespēja vērsties VMD ar iesniegumiem dažādos veidos - gan ar iesniegumu mutvārdos, gan rakstveidā.

Grozījumi Medību noteikumos un grozījumi noteikumos par mednieku un medību vadītāju apmācību un eksamināciju, kā arī medību dokumentu izsniegšanu un anulēšanu stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Rīgai vajadzīgs arhitektūras simbols(9)

Par jaunās akustiskās koncertzāles projekta tapšanu un politiskajiem šķēršļiem tā ceļā Rolanda Pētersona saruna ar arhitektu, biroja Sīlis, Zābers un Kļava vadītāju Andi Sīli.

Groza, bet neizskaidro apsūdzības(5)

Tā sauktajā otrajā digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētie pārmet apsūdzības uzturētājam prokuroram Monvīdam Zelčam nespēju pamatot pēkšņo lēmumu grozīt apsūdzības un arī nespēju precīzi iz...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas