Viņa atzīmēja, ka apgrozījuma kritums tūrisma operatoriem un aģentiem, salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, kopumā bijis par 85%. Augustā ceļojumu skaits gaidāms jūlija apjomā.
Kavaca stāstīja, ka cilvēki nebaidās ceļot - viņi drīzāk vairāk pēta un seko līdzi, kuras valstis iekļautas tā dēvētajā "sarkanajā sarakstā" jeb pēc kurām jāievēro 14 dienu pašizolācija Covid-19 vīrusa ierobežošanai. Ir arī daļa ceļotāju, kuri ceļojumus pārceļ uz nākamo gadu.
"Cilvēkiem patīk konkrētība," sacīja Kavaca, piebilstot, ka, piemēram, datumu ceļojumu organizēšanai uz Turciju "var tikai minēt".
Jautāta, kādas prognozes ceļojumu skaitu rudens sezonā, asociācijas izpilddirektore norādīja, ka tūrisma kompānijas rēķinās ar ļaunāko - darbība ceļojumu organizēšanai tiks apturēta vēlreiz. Viņa norādīja, ka tūrisma nozarē uzņēmēji un darbinieki ir ļoti pacietīgi un optimistiski, taču saglabā arī reālistisku skatījumu, ka rudens sezona var nebūt par labu izejošam tūrismam.
Neskatoties uz to, ka valsts plāno piešķirt 19,2 miljonus eiro tūrisma nozares subsidētajām darbavietām, Kavaca uzsvēra, ka nozarē saglabājas bažas, ka ilgtermiņā tas var neglābt tūrisma kompānijas. Vislielākās bažas ir par darbinieku saglabāšanu nozarē. Viņa piebilda, ka rudenī ar piešķirto atbalstu tūrisma kompānijas varēs izmaksāt algas vienu mēnesi.
LETA jau ziņoja, ka, pēc Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikuma, valsts varētu subsidēt tūrisma nozarē strādājošo algas, tam veltot 19,2 miljonus eiro. Atbalsts varētu tikt noteikts 30% apmērā no konkrētā uzņēmuma 2019.gada nomaksātām Valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, bet ne vairāk kā 800 000 eiro saistītai personu grupai.
Atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta datiem, atbalstam kvalificējas 7356 uzņēmumi, kuri kopumā nodarbina 61 988 darbiniekus ar vidējo bruto algu 626 eiro mēnesi.