Repatriācijas reisi trešdien ielidoja Rīgā no Amsterdamas un Frankfurtes. Obligātā kārtā tiek testēti visi repatrianti ar simptomiem, kā arī tie, kuri paši izrāda vēlmi nodot analīzes, skaidroja ministre.
Vienlaikus politiķe piebilda, ka līdzšinējā algoritmā nav veiktas izmaiņas, un joprojām to repatriantu testēšana, kuriem simptomu nav, netiek veikta obligātā kārtā, jo vīrusa klātbūtni ķermenī tests nereti neuzrādīs līdz nav parādījušies konkrēti saslimšanas simptomi.
Testēt repatriantus bez simptomiem arī nebūtu ieteicams tādēļ, ka "tā var būt tādā viltus drošības sajūta", jo pastāv iespēja, ka vīruss vēl ir tikai inkubācijas periodā un tā simptomi parādīsies tikai pēc vairākām dienām, klāstīja Viņķele.
Līdz ar to pasažieri tiek informēti, ka viņiem, atrodoties 14 dienu pašizolācijā, pie mazākajām izmaiņām pašsajūtā, ir visas iespējas veikt Covid-19 testu.
Repatriantu vidū lielākoties bija cilvēki, kas bija plānojuši ārkārtējās situācijas laiku Latvijā pavadīt ārzemēs. Tomēr līdz ar ārkārtas situācijas pagarināšanu, viņi nolēmuši atgriezties. Tāpat viņu vidū ir studenti, kuriem noslēgušās apmaiņas programmas.
Savukārt Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris norādīja, ka pēc ministrijas aprēķiniem, Latvijā gan ar iepriekš organizētiem repatriācijas reisiem, gan patstāvīgi jau ir atgriezušies aptuveni 4000 Latvijas valstspiederīgo.
Jau ziņots, ka Covid-19 testēto skaits pēdējā diennaktī pieaudzis līdz 1406, un infekcija apstiprināta deviņiem iedzīvotājiem. Tikmēr līdz šim konstatēti 675 Covid-19 inficētie, savukārt izmeklējumu kopskaits sasniedzis 31 302.
Patlaban stacionārā atrodas 45 pacienti, tajā skaitā 42 ar vidēju slimības gaitu, bet trīs pacienti ar smagu slimības gaitu. No stacionāra līdz šim izrakstīti 57 pacienti.
edvins
tik tiešām