Advokāts sarunā ar aģentūru LETA paskaidroja, ka iepriekšējā lidostas valde bija akceptējusi advokāta rēķinus par padarītajiem darbiem 2014.gada oktobrī, tomēr jaunā valde nolēma atcelt iepriekšējās valdes lēmumu, līdz ar to Vilders samaksu par darbu nesaņēma. Advokāts uzrakstīja pretenziju, kas netika apmierināta, tāpēc viņš bijis spiests vērsties pie tiesu izpildītāja.
Savukārt lidosta nolēma vērties tiesā, lūdzot atzīt izrakstītos rēķinus par spēkā neesošiem, taču pirmās instances tiesa nolēma prasību noraidīt. Pilns nolēmums lietā būs pieejams 16.novembrī. Vilders pauda nožēlu par lielā paveiktā darba izniekošanu turpmākajos tiesvedības procesos pēc viņa pilnvaru atsaukuma, norādot, ka vienīgajā lietā, kurā viņš iesniedzis kasācijas sūdzību pirms pilnvaru atsaukuma, Augstākā tiesa pieņēmusi lidostai pilnībā labvēlīgu lēmumu, ko apstiprinājusi arī Rīgas apgabaltiesa, un spriedums stājies likumīgā spēkā.
Kā ziņots, Valsts policija (VP) iepriekš bija sākusi kriminālprocesu par, iespējams, mākslīgi sadārdzinātām cenām par starptautiskajai lidostai Rīga it kā sniegtiem, bet faktiski neveiktiem juridiskajiem pakalpojumiem saistībā ar tiesvedībām tā dēvētājā noklausīšanās skandālā. Savukārt Vilders bija vērsies ar iesniegumu VP par lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja Andra Liepiņa, iespējams, prettiesiskajām darbībām saistībā ar neslavas celšanu un vēršanos policijā ar nepatiesu ziņojumu.
LETA vasarā ziņoja, ka Drošības policija (DP) lūdza Rīgas rajona prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret 11 pašreizējām un bijušajām starptautiskās lidostas Rīga amatpersonām un darbiniekiem saistībā ar nesankcionētu telefonsarunu noklausīšanos lidostā. Kriminālprocess bija sākts 2013.gada 14.decembrī.
Izvērtējot iegūtās liecības, ekspertīžu rezultātus, kā arī kriminālprocesa materiālus kopumā, izmeklētājs uzskata, ka ir savākti pietiekami pierādījumi, lai sāktu kriminālvajāšanu pret trim personām par personas korespondences noslēpuma tīšu pārkāpšanu, četrām personām par nolaidību un vēl četrām personām par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu.
Kriminālprocesā par cietušajiem atzītas 13 fiziskas personas. Ņemot vērā, ka lieta jau nodota prokuratūrai, DP nekomentēja, kāda bijusi motivācija nesankcionēti noklausīties personas. Tāpat DP neatklāja, kādas profesijas pārstāv cietušie. Nevienai no 11 aizdomās turētajām personām drošības līdzeklis nav piemērots.