Lai pieņemtu šo likumu, pirmais solis ir Ministru kabineta lēmums, attiecīgi jau otrdien to varētu skatīt. Pēc Gerharda teiktā, VARAM ir ilgstoši vērtējusi Rīgas domes rīcību un acīmredzot attiecībā uz pašvaldības uzņēmumu Rīgas satiksme dome nav veikusi nepieciešamas darbības.
Savukārt Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) neuzskata, ka VARAM pašreizējā situācijā izdosies tiesiskā veidā panākt Rīgas domes atlaišanu. Intervijā raidījumā Rīta panorāma viņš atgādināja Gerharda sestdien pausto, ka attiecībā uz Rīgas domi tiks pieņemti tiesiski lēmumi. Pēc Ušakova domām, tādus nevar pieņemt partiju kongresos, lai gan rosinājums virzīt likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu tapa tieši NA kongresā.
"Es gribētu atzīmēt, ka tiesiska pieeja nozīmē arī vienlīdzīgu pieeju, un (..) tad ir jautājums, kā mēs varam runāt par Rīgu tajā laikā, kad ir atsevišķi jautājumi ar to pašu Jūrmalu, Ventspili vai Daugavpili," klāstīja Ušakovs.
Pagājušās nedēļas Rīgas domē piektdienā pieredzētais farss - balsojums par atbalstu domes priekšsēdētājam - neliecina par labu praksi, bet gan par bezdarbību likumu ievērošanā, uzsvēra Gerhards.
Jau vēstīts, ka lēmumu aicināt Gerharda vadīto ministriju virzīt valdībā likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu sestdien kongresā pieņēma viņa pārstāvētā NA un šo rosinājumu izteica kādreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (NA), norādot, ka, lai būtu iespējams atvēlēt pienācīgus līdzekļus inovācijām un sociālajai sfērai, ir jātiek galā ar korupciju.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis kriminālprocesu saistībā ar trim Rīgas satiksmes veiktajiem iepirkumiem laikā no 2013. līdz 2016. gadam. Minētajā lietā aizturētas septiņas personas, tostarp Rīgas satiksmes bijušais vadītājs Leons Bemhens, kurš ir apcietināts.
(papildināts ar Ušakova teikto)
Tims
Lasita
zvirbulēns