Viņa norādīja, ka prezentācijas laikā plānots novērtēt printera darbību, vai ir izdevies izstrādāt biomedicīnā izmantojamus 3D printerus, kas spēj drukāt pamatnes biotehnoloģiski ražotiem audiem.
Pasākumā piedalīsies projekta zinātniskais vadītājs profesors Andrejs Ērglis un galvenais pētnieks Ēriks Jakobsons, Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga, kā arī SIA Baltic3d.EU un SIA LEO Pētījumu Centrs pārstāvji.
Pēc Siliņas paustā, projekta specifiskais mērķis ir izstrādāt praktisko pētījumu, novērtējot audu pamatnes virsmas adhēziju ar skrimšļus veidojošām šūnām un izstrādāt 3D bioprintera prototipu, kas izmantojams mākslīgo skrimšļu 3D printēšanai. Līdz šim Zinātniskā institūta Šūnu transplantācijas nodaļā tiek veikta šūnu kultūru uzturēšana un audu pamatņu kultivēšana, kā arī printera prototipa darbības testēšana sterilā vidē.
Projekts tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu darbības programmas Izaugsme un nodarbinātība specifiskā atbalsta mērķa Palielināt privātā sektora investīcijas P&A pasākuma Atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei kompetences centru ietvaros Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta "Latvijas elektrisko un optisko iekārtu ražošanas nozares kompetences centrs" projekta.