Lai izglītības iestādēs varētu pārmeklēt skolēna privātās mantas, ja radušās aizdomas par neatļautu vielu vai priekšmetu lietošanu un tie apdraud citu veselību un dzīvību, Izglītības likumā būtu jāietver skaidrs mehānisms, kā un kas to darīs. Šāds regulējums būtu skaidrs signāls gan bērniem, gan vecākiem, ka tiks aizstāvētas vairākuma intereses un noteikumu pārkāpšanai būs nopietnas sekas. Taču tas nedrīkst kļūt par sarežģītu procedūru, kur galvenais akcents likts uz birokrātiskām darbībām, uzskata nozarē strādājošie.
Ne birokrātijas audzēšanai
Ir jābūt tiesībām un mehānismam, kā pārbaudīt skolēna somu, ja radušās aizdomas par cigarešu lietošanu vai, kas vēl bīstamāk, ja no mājām atnests nazis, ir pārliecināta Krāslavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Lidija Miglāne. Tiesībsargs un Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija piesauc bērnu tiesības, kas liedz ko tādu darīt, taču – vai labāk nav laikus novērst incidentu, nevis gaidīt, vai viņš neapdraudēs sevi un citus? Policiju jau arī nesauksi katru aizdomu dēļ, tāpēc ir jābūt regulējumam, kas fiksēts Izglītības likumā. "Es sen strādāju izglītības sistēmā un atceros,
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 17. novembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!