Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pēc koalīcijas partiju sanāksmes aģentūrai LETA sacīja, ka vēlāk parlamenta komisijas izšķirsies par labāko no risinājumiem saistībā ar šiem likumprojektiem.
Paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem Vienotība pauž, ka iepriekš Saeimas iebildumus bija raisījusi FM iecere VID Iekšējās drošības daļu veidot kā "represīvu izmeklēšanas struktūru", kuras pilnvaras un funkcijas pielīdzināmas izmeklēšanas iestādes funkcijām, vienlaikus nododot to paša VID ģenerāldirektora tiešā pakļautībā.
Partija arī piebilst, ka FM šonedēļ Saeimas frakcijām nosūtītajos likumu grozījumos no šīs ieceres neesot atteikusies. "Šādi grozījumi ir vien darbības imitācija, kas ne vien nepalīdz, bet var kaitēt gan dienesta darbam, gan tēlam sabiedrības acīs," pauž Vienotības deputāti.
Vienotības piedāvātie likuma grozījumi neparedz izmaiņas pašreizējā regulējumā saistībā ar VID Iekšējās drošības biroju. Pašlaik Kriminālprocesa likums paredz, ka Finanšu policijas pilnvarotas amatpersonas izmeklē noziedzīgus nodarījumus valsts ieņēmumu jomā un VID amatpersonu un darbinieku rīcībā.
Tikmēr FM parlamentārais sekretārs Edgars Putra (ZZS) aģentūrai LETA skaidroja, ka Iekšējās drošības birojs arī jaunajos grozījumos ir VID ģenerāldirektora pārraudzībā, tomēr pašlaik paredzēts, ka tas skatīs tikai tos jautājumus, kas saistīti ar "tiešiem darba pārkāpumiem".
Arī Reizniece-Ozola uzsvēra, ka FM sagatavojusi jaunu priekšlikumu, kas paredz gan Finanšu un Muitas policijas apvienošanu, gan Iekšējās drošības daļas atdalīšanu no Finanšu policijas. Savukārt "Vienotības" piedāvājums ir bez "otrās būtiskas daļas" par Iekšējās drošības daļu, piebilda ministre.
Kā ziņots, Saeima pagājušajā nedēļā noraidīja grozījumus likumā par VID un grozījumus Kriminālprocesa likumā. Šie likumprojekti paredzēja Finanšu policijas un Muitas policijas apvienošanu un to, ka VID Finanšu policijas pārvaldes Iekšējās drošības daļa tiks pakļauta VID ģenerāldirektoram, kuram tādēļ turpmāk būs jānēsā formas tērps.