Vislielākais papildu finansējums 20,6 miljonu latu apmērā paredzēts satiksmes nozarei autoceļu uzturēšanai un atjaunošanai, it īpaši Latgales reģionā, kā arī dotācijai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem.
Veselības nozarei piešķirti 19,5 miljoni latu, kas palīdzēs uzlabot veselības aprūpes pieejamību un mazināt rindas uz medicīniskajiem pakalpojumiem, tostarp speciālistu konsultāciju un dienas stacionāros sniegto pakalpojumu apmaksai, izmeklējumu nodrošināšanai, kā arī Mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna realizācijai.
Papildu līdzekļus 3,9 miljonu latu apmērā plānots piešķirt labklājības jomai gan piemaksām pie politiski represēto personu pensijām, gan ratiņkrēslu, protēžu un citu tehnisko palīgierīču iegādei invalīdiem, kā arī valsts pabalstu izmaksām.
Saeima šodien atbalstīja vairāk nekā četru miljonu latu piešķiršanu kultūras nozarei, lai nodrošinātu finansējumu pedagogu atlīdzībai kultūrizglītības iestādēs, mūzikas instrumentu, skaņu, gaismas tehnikas, tērpu iegādei teātriem, orķestriem un koriem, kā arī profesionālās mākslas pieejamībai reģionos un Nacionālās operas saimnieciskās darbības stabilizācijai un skatuves rekonstrukcijai. Tāpat paredzēts piešķirt papildu finansējumu Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanai.
Budžeta grozījumi paredz palielināt valsts atbalstu izglītībai un zinātnei 3,2 miljonu latu apmērā, tostarp sportistu un treneru materiālajai stimulēšanai par izciliem sasniegumiem sportā un citiem sporta veicināšanas pasākumiem.
Savukārt lauksaimniecībai piešķirti papildu līdzekļi 2,3 miljonu latu apmērā; policijai, Ugunsdzēsības un glābšanas dienestam un citām drošības iestādēm – 3,9 miljoni latu, tieslietu nozarei – vairāk nekā 3 miljoni latu, Latvijas Radio un Latvijas Televīzijai – 4,4 miljoni latu, bet valsts ārpolitikas interešu īstenošanai – 402 tūktoši latu.
Šī ir pirmā reize pēdējos piecos gados, kad budžetu palielina. Kā norāda likumprojekta autori, šī gada budžeta grozījumi tika veikti, nodrošinot, ka izdevumu pieaugums ir atbilstošs valsts ilgtermiņa izaugsmes rādītājiem, un ievērojot Eiropas Savienības noteikumus valsts budžeta deficītu 2013.gadā samazināt par 0,5 procentiem.
Budžeta grozījumi šogad iespējami, jo prognozēts valsts iekšzemes kopprodukta (IKP) straujāks pieaugums - IKP prognoze 2012.gadam ir paaugstināta, paredzot 4 procentu pieaugumu.
Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeima grozījumus valsts budžetā pieņem divos lasījumos.