Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -3 °C
Skaidrs
Svētdiena, 24. novembris
Velta, Velda

Rosina sodīt bezvēsts prombūtnē izsludinātas personas, kuras apzināti nepaziņo tuviniekiem savu atrašanās vietu

Valstij vajadzētu sagatavot izmaiņas likumos, kas paredzētu piemērot administratīvo atbildību pieaugušām personām, kuras apzināti nepaziņo tuviniekiem savu atrašanās vietu, bet tikmēr policija un sabiedriskās organizācijas tērē resursus šo cilvēku meklēšanai, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē sacīja biedrības Bezvests.lv pārstāve Sandra Miķelsone.

Bezvests.lv ir Latvijā redzamākā nevalstiskā organizācija, kura policijai un tuviniekiem palīdz ar brīvprātīgajiem personu meklēšanā. Miķelsone komisijā norādīja, ka biedrības praksē ir tādi gadījumi, kad persona, nepaziņojot tuviniekiem, labprātīgi dodas, piemēram, uz ārzemēm, kamēr policija un biedrība bezjēdzīgi tērē resursus personas meklēšanai.

Miķelsones ieskatā, šādām personām vajadzētu piemērot administratīvo sodu. Viens no sodiem varētu būt piespiedu darbs.

Pēc komisijas sēdes Miķelsone aģentūrai LETA skaidroja, ka šādi "pastāvīgie klienti diemžēl gadās", turklāt policija nereti secinājusi, ka šādi cilvēki jau iepriekš nonākuši meklēšanā.

Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšniekam pulkvedis Jānis Lazdiņš aģentūrai LETA norādīja, ka VP šādu priekšlikumu drīzāk neatbalsta.

Policija novērojusi, ka cilvēki sastrīdas un dodas nezināmā virzienā, bet ģimene vēršas policijā ar iesniegumu par personas bezvēsts pazušanu. Tajā brīdī policija nevarot būt pārliecināta, ka nav noticis nelaimes gadījums, pašnāvība vai noziegums.

"Mums ir jāpārbauda šie gadījumi un jāreaģē. Protams, pastāv jautājums, cik plašai šādai pārbaudei jābūt, bet skaidrs, ka nevajadzētu būt administratīvai atbildībai. Citās valstīs policija pārliecinās, ka attiecīgajā brīdī pret personu nav izdarīts noziegums un ar to savu pārbaudi beidz. Iespējams, ka šāds variants prasa mazāk resursu no valsts, un, iespējams, ka vajadzētu izvēlēties šādu metodiku. Es nedomāju, ka būtu adekvāta rīcība nemeklēt un vēl jo vairāk sodīt cilvēkus pēc tam, kad konstatēts, ka nav noticis noziegums," norādīja Lazdiņš.

Jau ziņots, ka ik gadu Valsts policija saņem 700 līdz 1000 iesniegumu par bezvēsts pazudušām personām, un lielākā daļa šo personu tiek atrastas.

 

Top komentāri

ļuļa
ļ
un ja radinieki nav pelnījuši uzzināt cilvēka atrašanās vietu? varbūt tad sodīt radiniekus par to, ka viņi nepamatoti ziņo par cilvēka "it kā" pazušanu? un kas tas vispār ir - pieaudzis, pilngadīgs un rīcībspējīgs cilvēks aizbrauc uz pāris deinām prom neko nepasakot, un uzreiz tiek sarīkots hajs pa visu latviju. agrāk tā nebija, pat pirms gadiem 10 tas vēl bija normāli, ka cilvēks pats nosaka, kur iet un ko darīt, nevis ka tas jāzin visiem radiem, policijai un valsts iestādēm. sviests kaut kāds, tad jau sačipojiet visus uzreiz, lai viss par visiem būtu zināms.
...
.
Vari jau braukt kur vien Tava sirds vēlās.Tie ,kuri saceļ troksni par meitās vai puišos aizdevušos ir radiņi.Kaut kādi mēri tomēr ir jāpieņem par lieko līdzekļu tērēšanu.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas