Valsts prezidents norādīja, ka ar premjeru pārrunāta vairāku novadu vadītāju parakstītā vēstule, kas adresēta gan Rinkēvičam, gan Kariņam saistībā ar vētras seku novēršanu, piemēram, Dobelē, Tukumā, Jelgavā un citviet.
"Ministru prezidents informēja, ka vakar valdības sēdē par šo jautājumu ir runājis un būs aktīvāka rīcība. Viņš ir arī devis norādījumu attiecīgajiem ministriem. Es turpināšu sekot līdzi, jo domāju, ka mums visiem krīzes situācijās ir daudz aktīvāk jārīkojas," sacīja prezidents.
Kariņš atzīmēja, ka viņš bija uzdevis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Mārim Sprindžukam (AS) sadarbībā ar Ekonomikas un Zemkopības ministriju nākt uz valdību ar ziņojumu, kāds papildus atbalsts būtu nepieciešams tieši uzņēmumiem un lauksaimniecībām.
Ministru prezidents uzsvēra, ka ziņojumam bija jābūt gatavam skatīšanai otrdien, 29.augustā, notikušajā Ministru kabineta sēdē, taču šāds ziņojums netika piedāvāts. Kariņš mudināja atbildīgos ministrus rīkoties, lai vārētu apkopot informāciju par nepieciešamo palīdzību, un nākt uz valdību, lai Ministru kabinets varētu tālāk lemt, kādiem uzņēmumiem, kādām saimniecībām un cik liels atbilsts ir vajadzīgs.
"Ziņojumu es gaidīju vakar, bet ministri apsolīja, ka tas būs sagatavots uz nākamo nedēļu. Es sekošu līdzi, lai tas tā arī būtu," norādīja Kariņš.
Jau ziņots, ka Augšdaugavas, Dobeles, Jelgavas, Tukuma un Madonas novadu pašvaldību vadītāji vēstulē valsts prezidentam un valdības locekļiem aicina atbildīgo nozaru ministrus nevilcināties ar atbalsta sniegšanu 7.augusta vētras postījumu likvidēšanā lauksaimniekiem un uzņēmējiem, kas pašlaik atstāti novārtā un ar sekām cīnās pašu spēkiem.
Atklātajā vēstulē tiek akcentēts, ka dabas stihijā nav cietušas tikai mājsaimniecības, par atbalstu kurām ministrijas ar pašvaldību vadību ir atradušas kopēju risinājumu. Lieli postījumi ir nodarīti arī saimniecības un ražošanas ēkām, transporta līdzekļiem, sējumiem un mežaudzēm, ir cietuši putni, dzīvnieki.