"Es tā domāju. Viss jau ir pateikts - par veselību, par izglītību. Eiro ir ieviests," teica Rimšēvičs.
Jautāts, vai pēc pilnvaru termiņa beigām varētu pievērsties, piemēram, politikai, vai arī pārcelties uz darbu Frankfurtē, kur atrodas Eiropas Centrālās bankas galvenā mītne, Rimšēvičs atbildēja noliedzoši, vienlaikus konkrētus plānus neatklājot. "Izdomāsim. Varbūt jāpaņem kāds atvaļinājums, drusku jāpadomā. Varbūt jāpalasa kādu grāmatu, var arī braukt pa Latviju universitātēs palasīt kādas lekcijas," viņš pauda.
Rimšēvičs arī atzīmēja, ka viņa pilnvaru termiņa atlikušajos divos gados Latvijas Banka neklusēs, bet arī "nevilks uz kašķi". "Mēs esam neērti daudziem, bet mēs neejam uz kašķi - mēs vienkārši piedāvājam labāko, ko mēs šobrīd, kā viens augsti tehnoloģisks uzņēmums, kā valdības konsultants, redzam. (..) Mēs apzināmies, ka mēs kaitinām, ka mēs reizēm pasakām kaut ko par skarbu, bet mēs ļoti ceram, ka tomēr ir konstruktīvs dialogs un ka kopumā visiem no tā ir labums," pauda Latvijas Bankas prezidents.
Vienlaikus Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns aģentūrai LETA norādīja, ka pašlaik ir pāragri spriest, vai Rimšēvičs varētu pildīt nacionālās bankas prezidenta pienākumus vēl vienu termiņu.
Viņš atgādināja, ka Latvijas Bankas prezidentu amatā apstiprina Saeima, un jautājums par Latvijas Bankas vadību būs aktuāls tuvāk Rimšēviča pilnvaru termiņa beigām, proti, pēc diviem gadiem.
Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī, bet 2007.gadā un 2013.gadā Saeima viņu atkārtoti ievēlēja Latvijas Bankas prezidenta amatā uz sešiem gadiem.
pievienota 5.-6.rindkopa
Janka
LCB