Lielākā daļa kapavietu, kas atzītas par nekoptām un ar kurām pašvaldība pārtrauks uzturēšanas tiesības, atrodas Jaunciema kapsētā. Paziņojumā ietverts arī liels skaits kapsētu Bolderājas, Pleskodāles, Jaunajā ebreju, Lāčupes, Matīsa, Pļavnieku, Raiņa, Miķeļa, Biķeru, Sarkandaugavas un Otrajā Meža kapsētā.
Šo informāciju ir apkopojusi Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Kapavietu komisija. Atbilstoši normatīviem komisija reizi gadā apseko nekoptās kapavietas, noformē aktu par katru nekopto kapavietu un marķē to ar noteikta parauga brīdinājuma zīmi. Pēcāk komisija minēto aktu, brīdinājumu par iespējamo kapavietas uzturēšanas tiesību pārtraukšanu un uzaicinājumu trīs mēnešu laikā no brīdinājuma saņemšanas dienas sakopt kapavietu un ierasties Kapsētu pārvaldē vai pie kapsētas pārziņa nosūta kapavietas uzturētājam.
Savukārt, ja kapavietu komisija ir sagatavojusi minēto aktu un nav iespējams identificēt kapavietas uzturētāju, kapavietu komisija ievieto oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis un Rīgas pilsētas pašvaldības portālā www.riga.lv sludinājumu par nekoptu kapavietu, norādot kapsētu, kurā atrodas aktētā kapavieta, sektoru, rindu, vietu, informāciju par kapavietas uzturētāju (ja tas zināms), kā arī brīdinājumu par iespējamo kapavietas uzturēšanas tiesību pārtraukšanu un uzaicinājumu kapavietas uzturētājam vai viņa pilnvarotai personai trīs mēnešu laikā sakopt kapavietu un ierasties Kapsētu pārvaldē vai pie kapsētas pārziņa.
Ja kapavietas uzturētājs vai viņa pilnvarotā persona pēc minētā akta sagatavošanas trīs mēnešu laikā nesakopj kapavietu un neierodas Kapsētu pārvaldē vai pie kapsētas pārziņa, līgums par kapavietas uzturēšanu tiek izbeigts.
Kapavietu komisijas lēmumus var apstrīdēt viena mēneša laikā no to publicēšanas brīža oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis pie Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora Anatolija Aļeksejenko.