Reģistrējot talkošanas vietu, iedzīvotāji brīvprātīgi izvēlas un nolemj sakopt kādu no piesārņotajām teritorijām, taču piesārņotās vietas var atzīmēt ikviens iedzīvotājs un šīs vietas reģistrācija neuzliek par pienākumu 27.aprīlī, kad visā Latvijā norisinās Lielā talka, vākt atkritumus vai veikt labiekārtošanas darbus. Taču ikvienam citam interesentam ir iespēja norādīto piesārņoto vietu reģistrēt kā savu talkošanas vietu.
"Situācija, kad talkošanas vietu skaits pārsniedz piesārņoto vietu skaitu liecina, ka mēs ejam pareizajā virzienā – iedzīvotāji ne tikai atzīmē piesārņoto vietu, bet daudz aktīvāk līdzdarbojas un organizē reālas talkas. Nenoliedzami ar katru gadu kļūst mazāk arī atkritumu. Piecu gadu laikā Lielās talkas ietvaros kopumā ir savāktas 9362 tonnas un 600 000 atkritumu maisu. No atkritumu vākšanas pamazām pārejam vides labiekārtošanas virzienā, un tam lielisks apliecinājums ir arī talkošanas vietu skaits, salīdzinājumā ar piesārņotajām vietām," sacīja Lielās talkas darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme.
Tāpat kā piesārņotās vietas, tāpat arī reģistrētās talkošanas vietas visaktīvāk tiek pieteiktas Rīgā un Rīgas apkārtnē, kam seko Vidzeme.
Lielā talka netipiski vēso laikapstākļu dēļ pārcelta uz 27.aprīli.