Raidījumā gan norādīts, ka pastāv šaubas, vai policija tiešām centusies rūpīgi skaidrot notikušā apstākļus, jo izmeklētājs savu lēmumu par procesa izbeigšanu, kas ir Panorāmas rīcībā, balstījis vien uz saraksti ar abu advokātu un bijušo baņķieru tikai šogad sniegtām rakstiskām liecībām.
Kriminālprocesu par iespējamu izvairīšanos no tiesas lēmuma izpildi policija ierosināja 2011.gada augustā. Tolaik de facto vēstīja, ka Parex bankas bijušie īpašnieki Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis saviem dēliem Remam un Georgijam uzdāvinājuši tiesības uz daudzmiljonu noguldījumiem bankā, kā arī saistībā ar vēl kādu noguldījumu noslēgts cesijas līgums ar kādu Krievijā reģistrētu uzņēmumu Olimpija.
Valstij piederošajai Reverta, kura pārņēmusi bijušās Parex bankas slikto aktīvos, radās aizdomas, ka tādējādi abi eksbaņķieri mēģina izvairīties no Rīgas apgabaltiesas lēmuma izpildies. Proti, tiesa apķīlājusi arī maksājumus, kas Karginam un Krasovickim pienākas no trešajām personām, kas nozīmē, arī noguldījumu procenti nonāk tiesu izpildītāju kontā. No apķīlāšanas varētu izvairīties, noguldījumus atdāvinot.
Latvijas Televīzijas rīcībā esošais ENAP izmeklētāja rakstītais lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu gan liecinot, ka policija nav noskaidrojusi, kādi bijuši baņķieru patiesie nolūki. Gandrīz gadu pēc procesa ierosināšanas Kargins un Krasovickis rakstiski izmeklētājam norādījuši, ka atsakās sniegt liecības.
Savukārt valstij piederošā Reverta, kas apsaimnieko Parex bankas "sliktos" kredītus, policija rīcību atzīst par šokējošu. Iestādes vadītājs Kristofers Gviljams uzskata, ka policija tādējādi ir legalizējusi eksbaņķieru centienus apiet tiesas lēmumu, kas neesot pieņemami.
Kargins un Krasovickis Parex banku zaudēja 2008.gada 8.novembrī. Toreizējā premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdība nolēma, ka pārņem 51% Parex bankas akciju. Pēc nepilna mēneša - 2.decembrī - valsts pārņēma visas Karginam un Krasovickim piederošās daļas - 83,84% apmērā.