Inspekcija veikusi pārbaudes deviņās ārstniecības iestādēs, kurās tiek sniegta diennakts stacionārā psihoneiroloģiskā veselības aprūpe. Veselības inspekcijas Veselības aprūpes departamenta vadītāja vietniece Dace Roze Dienai stāsta, ka ārstniecības iestādēm pēc pārbaudes ticis izveidots un iesniegts kontroles akts ar norādītām neatbilstībām, to novēršanas termiņiem un ieteikumiem. "Līdz ar to katrai iestādei bija atšķirīgi inspekcijas ieteikumi atkarībā no konstatētajiem faktiem," skaidro Roze. Tomēr gandrīz katrai iestādei norādīts, ka tai nepietiek ārstu psihiatru, lai tie būtu pieejami visas diennakts garumā. Nepietiekams esot arī garīgās aprūpes māsu skaits. Tāpat, pēc Rozes teiktā, valstiskā līmenī būtu jārisina jautājums arī par ārstēšanas vadlīniju nepieciešamību bērnu psihiatrijā, kas tika diskutēts ar profesionālajām asociācijām.
Pašām ārstniecības iestādēm norādīts uz medicīnisko dokumentu aizpildes pilnveides iespējām, uz pacientu un viņu likumisko pārstāvju savlaicīgu un pietiekamu informēšanu par pacientu ārstēšanas plānu, kā arī rehabilitācijas saņemšanas iespējām. Roze stāsta, ka nepilnības tikušas konstatētas arī pacientu mehāniskās ierobežošanas piemērošanā, piemēram, pacientu šādi ierobežojot, ik pēc 15 minūtēm jāveic viņa veselības stāvokļa pārbaude, par šo faktu veicot ierakstu medicīniskajā dokumentācijā. Tomēr lielākajā daļā pārbaudīto iestāžu tas nebija fiksēts medicīniskajā dokumentācijā.
Inspekcija šā gada novembra vidū organizēja sanāksmi, kurā tika prezentēti pārbaužu rezultāti. Ar ārstniecības iestādēm tika veidota apaļā galda diskusija par konstatēto problēmu iespējamiem risinājumiem, tādējādi veicinot mācīšanās kultūras ieviešanu. Roze nenoliedz, ka ārstniecības iestādes kopumā bija vienisprātis ar inspekciju par izvirzītajām problēmām un nepieciešamību rast kopīgu risinājumu.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 28. decembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Šie
Pareizaisvirsraksts
Latvijas TV