Pēdējo sešu gadu laikā iedzīvotāji pret gripu vakcinējušies arvien mazāk. Šīs gripas sezonas pirmajos četros mēnešos - no septembra līdz decembrim - vakcinēto iedzīvotāju skaits sarucis par 20% salīdzinājumā ar šo pašu periodu iepriekšējā sezonā.
SPKC epidemiologi un ārsti uzsver, ka vakcinācijas aptvere pret gripu Latvijā nav pietiekama. Turklāt, saglabājoties zemam vakcinācijas līmenim, infekcija spēj labāk cirkulēt, apdraudot riska grupu iedzīvotājus, mazina darba un skolu apmeklētību, kā arī palielina gripas komplikāciju skaitu.
2012.gadā Latvijā pret gripu vakcinējušies 8360 iedzīvotāji, 2011.gadā - 12 290 cilvēki, bet 2010.gadā - 9651. Savukārt pēdējos četros gados augstākais vakcinācijas līmenis bijis 2009.gadā, jo tad tika izsludināta gripas pandēmija. Šajā gadā vakcinējās 21 098 iedzīvotāji.
SPKC veiktajā iedzīvotāju aptaujā pērnā gada oktobrī secināts, ka tikai 16% iedzīvotāju vakcinēšanos uzskata par efektīvāko veidu, kā aizsargāties no saslimšanas ar gripu. Savukārt ceturtdaļa par iedarbīgu aizsardzības metodi pret gripu uzskata pilnvērtīgu uzturu.
Tikmēr speciālisti uzsver, ka sabiedrībā joprojām izplatīts viedoklis, ka gripa ir tas pats, kas vienkārša saaukstēšanās, taču gripa ir akūta elpceļu vīrusu infekcija, kas ir ļoti lipīga un bīstama veselībai un pat dzīvībai. Speciālisti arī atzīmē, ka fiziskās aktivitātes, sabalansēta diēta, vitamīni un tādi mikroelementi kā cinks un selēns stiprina organismu. Taču, iespējams, ar to vien ir par maz, lai izvairītos no nopietnām infekcijām. Tādos gadījumos labākais profilaktiskais līdzeklis ir vakcinācija - imūnsistēmas atbalsts cīņā pret gripu un citiem vīrusiem.