Attiecībā uz vecumu pārdozējušo personu īpatsvars pieaug, pieaugot vecumam, jo pēdējā gada pārdozēšanas izplatība bija augstāka vidēja vecuma narkotiku lietotājiem, taču, vecumam palielinoties, izplatība samazinājās, visticamāk, stabilāku lietošanas paradumu dēļ gados vecāku injicētāju vidū, teikts pētījumā.
Kā skaidro pētījuma autori, pārdozēšanas izplatība ir augstāka nelatviešu un Rīgā dzīvojošu narkotiku lietotāju grupās, turklāt tieši heroīna lietotāju grupā pārdozēšana ir biežāk sastopama nekā to vidū, kas lieto amfetamīnu.
Vienlaikus pētījumā narkotiku lietotājiem taujāts arī par palīdzību, kuru viņi saņēmuši pārdozēšanas laikā. Visbiežāk narkotiku lietotājam palīdzību snieguši draugi, proti, šādu atbildi snieguši 57,6% respondentu ar pārdozēšanas pieredzi, savukārt ģimenes locekļi palīdzējuši tikai 6,5% gadījumu. Mediķi palīdzību snieguši 38,8% narkotiku lietotāju.
Uz jautājumu par to, vai narkotiku lietotājs bijis klātesošs gadījumā, kad kāda cita persona ir pārdozējusi narkotikas, 388 jeb 71,1% atbildējuši apstiprinoši, kas ir ievērojami augstāks rādītājs nekā iepriekšējos divos pētījuma posmos, jo 2014.gadā apstiprinoši atbildēja 60,9%, bet 2013.gadā - 56,1%.
Jau ziņots, ka pērn norisinājās Narkotiku lietotāju pētījuma devītais posms piecās Latvijas ģeogrāfiskajās teritorijās - Rīgā, Jūrmalā, Ogrē, Liepājā un Bauskā. Šajā pētījuma posmā piedalījās 546 narkotiku lietotāji, no tiem 525 - atkārtoti un 21 - pirmo reizi. Trešā daļa jeb 31,9% 2016.gada pētījuma dalībnieku bija sievietes, bet respondentu vidējais vecums bija 32,7 gadi. Vienlaikus 4,9% respondentu pētījuma veikšanas brīdī nebija sasnieguši 25 gadu vecumu.
Lielākā daļa jeb 67,5% pētījuma dalībnieku ir krievu tautības un 68,8% bija Rīgā dzīvojoši. Trešdaļai jeb 29,9% narkotiku lietotāju ir tikai pamata vai nepabeigta pamatizglītība, turklāt piektā daļa jeb 22,2% pētījuma dalībnieku nemācās un nestrādā.
Pētījuma laikā eksprestesti infekciju noteikšanai kopumā tika veikti 369 pētījuma dalībniekiem.
Pēc SPKC datiem, pērn Latvijā bija aptuveni 11 836 augsta riska jeb problemātiskie narkotiku lietotāji, kas ir vidēji deviņi uz 1000 15-64 gadus veciem iedzīvotājiem.