Laika ziņas
Šodien
Migla
Rīgā 0 °C
Migla
Otrdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Pērn Latvijas lauksaimniecības nozares saražotais apjoms samazinājies līdz pat 40%

2023.gadā Latvijas lauksaimniecības nozaru saražotais apjoms vai izlaides vērtība ir samazinājusies par 22%, savukārt augkopības nozarē līdz pat 37%. Galvenie iemesli saražotā apjoma kritumam ir nelabvēlīgie klimatiskie apstākļi, augstās ražošanas un audzēšanas izmaksas, nesamērīga konkurence ar citu valstu produkciju, kā arī pārmērīgas kontrolējošo institūciju prasības.

Būtiska un reāla ietekme ir arī plānošanas perioda izaicinājuma taustekļiem, kas arvien ciešāk apvij lauksaimnieku izdzīvotspēju, līdz ar to pirmdien, 26.februārī, gaidāmajā ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē zemkopības ministram, meklējot risinājumus ātrai un adekvātai reakcijai uz pašreizējo krīzes situāciju lauksaimniecības nozarē, jāņem vērā Latvijas lauksaimniecības nozares skaudrā realitāte, cīnoties par tās aizstāvību ilgtermiņā.

"Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš norāda: "Protams, lauksaimniecības nozari ir ietekmējis arī karš Ukrainā. Ņemot vērā visu negatīvo apstākļu kopumu, kā trekns punkts pērn bija arī Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) piemērošanas gads. Īsais termiņš nacionālo normatīvo aktu sagatavošanai rezultējās nepārdomātu, pārmērīgu un diemžēl arī nepamatotu birokrātisko slogu veidā."

J. Lazdiņš uzsver, ka šī brīža absurds ir samazinātais dalībvalstu finansējums, tai pat laikā lauksaimnieku ikdiena ir arvien ambiciozāku Eiropas politiķu un ierēdņu prasību īstenošana."Mums jābūt vienādiem spēles noteikumiem ar pārējām dalībvalstīm, jo strādājam vienotā tirgū ar vienādiem konkurences nosacījumiem. Tai pat laikā ražošanas izmaksas un dažādi apgrūtinājumi, kā arī samazinātais finansējums mums radījis būtiskus attīstības šķēršļus," uzsver J. Lazdiņš.

Turpina J. Lazdiņš: "Esmu gandarīts, ka Latvija Eiropas Savienībai (ES) nosūtījusi konkrētu signālu, mudinot rīkoties arī pārējās valstis. Būt Ukrainas pusē ne tikai morāli, bet arī praktiski, savu atbalstu pierādot ar darbiem! Uzskatu, ka jau tuvākajā nākotnē jādara viss iespējamais, lai Krievijas ietekme uz ES, tajā skaitā, lauksaimniecības sektoru, būtu nenozīmīga un vienādi attiektos uz visām ES dalībvalstīm.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Rukam piešķirs ģenerāļa pakāpi

Valdība drīzumā plāno lemt par ģenerāļa pakāpes piešķiršanu Valsts policijas (VP) priekšniekam Armandam Rukam, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotais rīkojuma projekts.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas