Seminārs par apdraudējumiem notiek laikā, kas mudina skatīties uz to tieši potenciāla militāra konflikta kontekstā - nule izskanējusi informācija par IeM sagatavotajām vadlīnijām, kā rīkoties kara gadījumā, un Ministru kabinetā saskaņošanai nodoti Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātie noteikumi par iedzīvotāju nodrošināšanu ar pirmās nepieciešamības precēm valsts apdraudējuma gadījumā.
Runājot par civilās aizsardzības problēmām, kā viens no klupšanas akmeņiem tiek nosaukts valdības nepieņemtais Tautsaimniecības mobilizācijas plāns, kurā būtu noteikts, kā ārkārtas situācijā tiek mobilizēti resursi, izmantota tehnika, ģeneratori elektrības ražošanai, organizēta ēdināšana u. tml. Par to, ka šāds plāns ir izstrādāts un sākta starpministriju saskaņošana, tika ziņots jau pērn. Premjeres preses sekretāre Aiva Rozenberga Dienai paskaidroja, ka plānu izstrādājusi EM, bet tas joprojām ir saskaņošanas stadijā.
Dienas aptaujātie pašvaldību vadītāji visumā atzinīgi vērtēja šādu mācību rīkošanu. Atklājās gan, ka daļa novadu vadītāju paši seminārus nav apmeklējuši, bet aizsūtījuši citus darbiniekus. Līvānu mērs Andris Vaivods (ZZS) uz Rēzeknes semināru neesot aicināts, bet labprāt aizbrauktu, ja līdzīgus pasākumus vēl rīkotu: "Ar mani ir konsultējušies Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji par civilās aizsardzības organizēšanu, un es savus priekšlikumus arī izteicu. Novadā katru gadu ar atbildīgajām personām civilās aizsardzības jautājumi tiek pārrunāti." Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka (ZZS) seminārā bija piedalījusies un atzīst, ka uzzinājusi daudz jauna. Civilās aizsardzības pasākumi Kārsavā notiekot, piemēram, skolās ir mācības, kā rīkoties trauksmes gadījumā.
Visu rakstu Modelē apdraudējumu lasiet pirmdienas, 30.marta, avīzē Diena!