Ekonomikas ministrijā (EM) aģentūru LETA informēja, ka 2019.gadā tika veikti grozījumi Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvā par rotaļlietu drošumu, samazinot iepriekš noteiktās migrācijas robežvērtības rotaļlietās izmantojamam alumīnijam, kā arī ieviešot jaunus ierobežojumus formaldehīdam, kas izmantots rotaļlietās, kuras paredzētas bērniem vecumā līdz 36 mēnešiem, vai citās rotaļlietās, kuras bērni var ievietot mutē.
Jaunās prasības attiecībā uz alumīniju plānots piemērot no šā gada 20.maija un no šā gada 21.maija attiecībā uz formaldehīdu.
Rotaļlietu drošuma prasību uzraudzība Patērētāju tiesību aizsardzības centram (PTAC) ir noteikta kā viena no prioritāri uzraugāmajām jomām. Ik gadu PTAC veic dažādu rotaļlietu veidu testēšanu, nosakot to atbilstību būtiskajām drošuma prasībām, galvenokārt, pārbaudot mehāniskās un fizikālās īpašības, dažādu ķīmisko vielu klātbūtni un migrāciju, piemēram, tādiem elementiem, kā antimons, arsēns, bārijs, kadmijs, hroms, svins, dzīvsudrabs, selēns.
Tāpat PTAC pārbauda arī organiskos ķīmiskos savienojumus, piemēram, primāros aromātiskos amīnus, akrilamīda, formaldehīda, fenola, benzola, stirola, tuluola migrāciju, krāsvielas, konservantus un bisfenolu A.
Attiecībā uz grozījumos Ministru kabineta noteikumos aptvertajām divām ķīmiskajām vielām - formaldehīdu un alumīniju - PTAC, veicot rotaļlietu paraugu testēšanu, līdz šim neatbilstības nav konstatējis.